Протест підприємців викликало введенням технічного регламенту Митного союзу, який, на думку підприємців, поставить їх на межу виживання.
На форумі заявили, що з 1 липня підприємці готові організувати масові акції протесту, піти у відпустку, припинити сплату податків, якщо вимоги документа не вдосконалять.
«Думка простих підприємців така, що на наразі саме цей геополітичний суб'єкт – Митний союз – ставить під загрозу національний бізнес Білорусі», – сказав Шумчанка.
Він повідомив, що 27 червня підприємці планують провести одноденний попереджувальний страйк проти введення вимог технічного регламенту, тоді ж будуть оприлюднені деталі кампанії зі збору підписів за вихід Білорусі із складу Митного союзу.
Як повідомлялось, обсяг зовнішньої торгівлі товарами держав – членів Митного союзу і Єдиного економічного простору з третіми країнами за січень-квітень становив $297,1 млрд, зокрема, експорт – $189,9 млрд, імпорт – $107,2 млрд. Порівняно з аналогічним періодом минулого року обсяг зовнішньої торгівлі зменшився на 1,3%, або на $4 млрд.
У березні віце-президент Незалежної асоціації підприємців Республіки Казахстан Тімур Назханов заявив, що казахстанський бізнес несе великі втрати після вступу країни в Митний союз, який став для підприємців пасткою.
Крім того, за роки членства у Митному союзі Казахстан збільшив негативний баланс торговельного сальдо.
Якщо в 2011-му від’ємне зовнішньоторговельне сальдо з членами Митного союзу становило $3,4 млрд, то за перше півріччя минулого року воно сягнуло $4,7 млрд. При цьому обсяг торгівлі з партнерами по МС зменшився на 4%.
Нагадаємо, 31 травня прем'єр-міністр Микола Азаров і голова Євразійської економічної комісії Віктор Христенко підписали меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і Україною. Меморандум передбачає надання Україні можливості мати представника в ЄЕК і одержати статус спостерігача в Євразійському економічному союзі з 2015 року.
Читайте також: 50% товарообігу всередині Митного Союзу відбувається в тіні