НОВИНИ

50% товарообігу всередині Митного Союзу відбувається в тіні

Полегшення процедур контролю у Митному союзі призвело до зростання контрабанди, що набула загрозливих масштабів для російської економіки. Про це пише Андрій Коваленко у своїй статі для «Українського тижня».

Перед північним сусідом України постала ще одна проблема: внаслідок відкриття економічних кордонів значна (якщо не переважна) частина товарів проходить повз російську митну «касу». Отже, відповідні бюджетні надходження є критично меншими порівняно з очікуваними.

За даними Митної служби РФ, 50% товарообігу всередині МС відбувається в тіні. До того ж експерти не виключають, що офіційна статистика щодо руху товарів умисно, на державному рівні, спотворюється митницями Білорусі й Казахстану.

Відсутність обов’язкового митного декларування товарів призвела до того, що, за підрахунками Мінекономрозвитку РФ, у 2012 році оцінка обсягу імпорту товарів занижена аж на $9 млрд (за цією цифрою якраз і можна приблизно оцінювати обсяг контрабанди).

Джерела стверджують, що російське Міністерство промисловості та торгівлі завалене скаргами від тамтешніх товаровиробників щодо засилля на ринку вдвічі дешевшої контрафактної продукції з Китаю та європейських країн – від взуття й електроніки до квітів і пластикової упаковки.

Детальніше читайте статтю «Міфічнні принади Митного Союзу» у журналі «Український тиждень» №12

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.