"Прийняли проект за основу, але взяли його на доопрацювання", – повідомила вона журналістам після засідання Конституційної асамблеї в п'ятницю в Києві.
За її словами, асамблея зібрала пропозиції комісій у проект концепції, але документ повинен бути цілісним.
"Виникла потреба в тому, щоб узагальнити, відпрацювати всі і зробити цілісну концепцію", – сказала Ставнійчук.
У той же час, вона додала, що потрібно узагальнити ті пропозиції, які були озвучені, зокрема парламентсько-президентська, парламентська чи президентська модель управління, а також пропозиція про двопалатний парламент.
За словами Ставнійчук, до осені комісії Конституційної асамблеї, експерти, які не входять до складу асамблеї, будуть вносити свої пропозиції до прийнятого за основу проекту концепції.
"До 15 вересня мають і комісії, і члени асамблеї напрацювати свої пропозиції вже безпосередньо не до позицій, ідей, рекомендацій, а до живого тексту з тим, щоб його якісно наповнити", – сказала вона.
За словами Ставнійчук, до кінця жовтня Конституційна асамблея зможе вийти на той проект концепції, який буде затверджуватися.
У той же час, вона не виключила, що засідання асамблеї може відбутися і раніше.
За її словами, може бути проведений комплекс заходів у рамках роботи асамблеї, зокрема і за проектом щодо судоустрою та правосуддя, та інших питань.
Ставнійчук також зазначила, що члени Конституційної асамблеї прийняли рішення поки не оприлюднювати текст проекту, але, за її словами, раніше проект з'явився в Інтернеті.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові 17 травня 2012 року. Представники опозиції відмовилися брати участь у роботі асамблеї.
21 червня голова асамблеї Леонід Кравчук заявив, що Конституційна асамблея планує остаточно затвердити проект концепції змін до Конституції восени 2013 року.
Читайте також Конституційна асамблея: запасний варіант для влади