Водночас він відмовився коментувати твердження міністра закордонних справ Леоніда Кожари, який цього року є головою ОБСЄ, що в Україні немає політичних в’язнів. За словами Дзаннієра, це внутрішнє питання України, і Кожара сам несе повну відповідальність за таку заяву.
«Є певні питання, які має вирішити країна, що головує в ОБСЄ. Я, зі свого боку, щиро вітаю кроки, вжиті стосовно деяких політичних діячів, які були ув’язнені, особливо щодо пана (Юрія) Луценка, колишнього міністра (внутрішніх справ), із яким ми співпрацювали в низці проектів ОБСЄ», – сказав генсекретар організації.
«Очевидно, залишається питання Тимошенко, і з цим питанням Україна має впоратися сама. Це питання верховенства права. Ми, звичайно, дуже добре знаємо про дискусії навколо цього питання», – додав він.
«Як нинішня країна-голова ОБСЄ, організації, яка підтримує верховенство права і права людини, Україна має відверто розглянути це питання», – наголосив Ламберто Дзаннієр.
Нагадаємо, Європейський суд з прав людини 30 квітня визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим.
Суд одноголосно визнав, що було порушення пунктів 1,4,5 ст.5 Європейської конвенції з прав людини. Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.18 конвенції (обмеження прав людини). Також Євросуд більшістю голосів установив, що порушення прав Тимошенко за ст.3 (заборона на катування) Європейської конвенції з прав людини не було.
Представник Тимошенко в ЄСПЛ Валентина Теличенко назвала це рішення Євросуду "очікуваним".
Міністр юстиції Олександр Лавринович вважає мінімальною можливість оскарження Україною це рішення Євросуду.