НОВИНИ

Посол ЄС радить Януковичу не зволікати з вирішенням питання Тимошенко

Голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський вважає, що українська влада не повинна відкладати на потім вирішення питань, пов'язаних із вибірковим правосуддям. Про це він заявив на прес-конференції у вівторок у Києві.

"Ви всі знаєте, що питання вибіркового правосуддя й ув'язнення Тимошенко - це камінь спотикання у питанні підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС", - сказав посол ЄС.

Він зазначив, що саміт Східного партнерства відбудеться вже в листопаді поточного року, і не можна відкладати вирішення проблеми вибіркового правосуддя.

"Неправильно чекати до останнього моменту у вирішенні такого чутливого питання, як ув’язнення Тимошенко...  Вирішення цього питання - в руках української влади, а не ЄС", - резюмував Томбінський.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Леонід Кожара  в інтерв’ю британському виданню The Daily Telegraph заявив, що український уряд не має наміру звільняти Юлію Тимошенко до закінчення терміну, який встановив ЄС до кінця травня.

10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту “Східного партнерства”, запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.

17 квітня канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що Україна ще не готова до підписання угоди про асоціацію.

Єврокомісія має намір оцінити прогрес Києва у виконанні критеріїв підписання угоди про асоціацію 15 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.