Законопроект N2130а "Про порядок здійснення президентом помилування" внесли до Верховної Ради народні депутати Сергій Міщенко (позафракційний) і Микола Паламарчук (УДАР). Вони запропонували розширити список осіб, які матимуть право клопотати про помилування засудженого, пише «Коммерсант-Украина».
Зараз процедура помилування здійснюється згідно з указом президента від 16 вересня 2010 року, в якому йдеться, що для помилування необхідно прохання тільки від самого засудженого.
"Законопроект написаний для того, щоб помилувати Юлію Тимошенко, – заявив Міщенко. – Ми пропонуємо закріпити право клопотати про помилування не тільки за самим засудженим, але і за народними депутатами, захисниками, родичами".
За його словами, законопроект дає парламентській більшості шанс виконати вимоги Євросоюзу, необхідні для підписання угоди про асоціацію.
"Влада може підтримати опозицію і вирішити питання звільнення Тимошенко, на чому наполягає Європа – цей законопроект дає їм такий шанс", – підкреслив депутат.
Видання відзначає, що це далеко не перша спроба опозиції звільнити колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко. Раніше соратники екс-прем’єра пропонували парламенту декриміналізувати ст. 364 і 365 Кримінального кодексу, за якими засуджена Тимошенко, а також зверталися до президента з клопотанням про її помилування.
Представники Партії регіонів вважають, що нова ініціатива опозиції не допоможе Юлії Тимошенко опинитися на волі.
"Як би не змінювалася процедура помилування, я не знаю випадків у правовій практиці, щоб засудженого помилували в той час, коли стосовно нього одночасно порушено кримінальні справи та ведеться слідство", – сказав народний депутат Володимир Олійник (Партія регіонів).
Він заявив, що регіонали законопроект не підтримають. "У Конституції написано, що право на помилування – це абсолютна прерогатива і право президента, а процедура (помилування – Ред.) прописана у відповідному указі", – пояснив він.
Як відомо, щодо Тимошенко порушено три кримінальні справи: у Київському районному суді Харкова розглядається справа про порушення, допущені керівництвом корпорації "Єдині енергетичні системи України" у 1995-1997 роках, коли її очолювала Юлія Тимошенко; з січня 2013 року Тимошенко є підозрюваною в організації вбивства народного депутата ІІ скликання Євгена Щербаня; кримінальну справу про нецільове використання коштів, отриманих Україною від продажу квот на викиди парникових газів у рамках Кіотського протоколу, і незаконній закупівлі машин швидкої допомоги зараз перебуває на стадії ознайомлення захисників Юлії Тимошенко з матеріалами справи.