НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Захист заявляє, що ГПУ продовжила розслідування першої справи Тимошенко на півтора року

Генпрокуратура продовжила на півтора року розслідування справи, порушеної стосовно екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, щодо нецільового використання коштів Кіотського протоколу та закупівлі машин «швидкої допомоги». Про це Тиждень.ua повідомив захисник Тимошенко у цій справі Сергій Сас.

На запитання, чому справу ще не передали до суду, він відповів: «Наскільки мені відомо, Генпрокуратура прийняла рішення про продовження строків розслідування на півтора року».

Водночас захисник Тимошенко зазначив, що таке рішення відомство прийняло два-три тижні тому.

«Я думаю, вони це роблять спеціально, хоча вже була стадія ознайомлення (зі справою - Ред.)», – зауважив він, додавши, що захист частково вже ознайомився з матеріалами справи.

Сас також зазначив, що детальнішу інформацію стосовно цього повідомить найближчими днями.

Нагадаємо, у відповідь на запит Тиждень.ua прес-служба Генпрокуратури повідомила, що захист екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко знайомиться зі справою щодо нецільового використання коштів Кіотського протоколу та закупівлі машин «швидкої допомоги», а тому ГПУ не передає цю справу до суду.

Як відомо, слідство у цих справах завершилося у лютому 2011 року.

Тимошенко підозрюють в нецільовому використанні коштів, отриманих від продажу квот на викиди парникових газів за Кіотським протоколом (ч. 3 ст. 365 ККУ).

Крім того, екс-прем’єра звинувачують в тому, що вона, будучи прем'єром, використала не за призначенням 67 млн гривень із державного бюджету, виділені під гарантію уряду на закупівлю й ввезення у країну 1 тис. автомобілів Opel Combo нібито для медичних цілей.

Ці дві справи були об'єднані в одне провадження.

Захисник Тимошенко Сергій Власенко у коментарі Тиждень.ua у вересні цього року заявив, що Генпрокуратура не поспішає передавати цю справу в суд.

«З матеріалами цієї справи щодо нібито нецільового використання коштів Кіотського протоколу і закупівлі автомобілів «швидкої допомоги» для сільської медицини захист знайомиться уже більше півтора року. І ніхто нас не пришвидшує у цьому і не кричить, що треба цю справу передавати до суду. Водночас хочу нагадати, що на ознайомлення з матеріалами по газовій справі суд надав нам аж 9 днів», – заявив Власенко.

Як відомо, 7 грудня минулого року Ренат Кузьмін повідомив, що проти Тимошенко було порушено всього 10 справ. Із них 3 розслідує Генпрокуратура, 6 - Державна податкова служба, ще одне досудове слідство проводить СБУ.

Тимошенко відбуває покарання за вироком суду від 11 жовтня 2011 року щодо "газової справи".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.