"Ми з вами опинилися в ситуації, коли ми чуємо коментарі, які мають політичний підтекст і виходять за межі справжнього обміну думками між українською і європейською стороною", – сказав він.
"Питання української газотранспортної системи – це внутрішнє питання України, і немає нічого в україно-європейських відносинах або в європейському законодавстві, щоб зобов'язувало Україну здійснити приватизацію газотранспортної системи. Але все-таки, це залишається як один з варіантів", – зазначив посол.
Так він прокоментував заяви про позитивну оцінку європейськими експертами законопроекту про приватизацію ГТС.
Томбінський підкреслив, що в даному питанні Україні важливо дотримуватися міжнародних домовленостей і зобов'язань, зокрема встановлених угодою про Європейське енергетичне співтовариство.
Крім того, на думку посла, українській стороні важливо і корисно скористатися досвідом, які мають інші країни, і використовують його на своїх внутрішніх ринках в газовій сфері.
Як повідомлялось, 20 травня Верховна Рада відклала розгляд законопроекту про реформування НАК "Нафтогаз України". Законопроект розглянуть після узгодження всіх питанняь до документу.
Раніше ЗМІ повідомляли, що під час зустрічі у Москві віце-прем'єр-міністра України Юрія Бойка з головою Газпрому Алєксєй Міллєр, представник української влади пояснив керівнику російської газової монополії, що законопроект про приватизацію ГТС, який буде до кінця місяця прийнятий в Раді, повністю відповідає інтересам Газпрому.
8 травня перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов вислови сподіваня, що Верховна Рада прийме поданий урядом законопроект, яким фактично скасовується заборона на оренду газотранспортної системи.
Опозиція вже попереджала про намагання уряду Азарова здати українську ГТС Росії.
Нагадаємо, свої законопроектом Кабмін пропонує Раді зняти заборону на приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", що провадять діяльність із транспортування газу магістральними трубопроводами та зберігання його в підземних сховищах, а також підприємств, установ, організацій, утворених у результаті їх реорганізації. Також Кабмін пропонує дозволити оренду об'єктів магістрального трубопровідного транспорту.