Влада бореться з акціями опозиції засідками ДАІ, перекопаними вулицями та бюджетними “антифашистськими” мітингами

15 Травня 2013, 14:00

Вже в перший день акції, 14 березня, працівники правоохоронних органів і ДАІ блокували виїзд делегацій районів Вінниччини на акцію протесту. За інформацією активістів, перевізникам погрожували відібраними ліцензіями. В МВС, натомість, запевнили – правоохоронці проводили комплекс заходів з профілактики аварійності на пасажирському автомобільному транспорті, відтак акції опозиціонерів ніхто не перешкоджав.

Того ж дня невідомі розклеювали у місті листівки, у яких повідомлялося, що марш опозиціонерів перенесено на 19 березня (замість 14 – ред).

16 березня з декількох районів Львівської області надійшла інформація про тиск на перевізників та блокування представниками ДАІ виїзду делегацій до Львова на акцію протесту.

27 березня Тернопільська обласна державна адміністрація подала позов до окружного адміністративного суду з вимогою заборонити акцію опозиції 29 березня у Тернополі. Вимоги ОДА було задоволено частково – мітингувальникам заборонили проводити акцію під будівлями ОДА, СБУ, МВС та прокуратури.

Напередодні мітингу в Києві, який відбувався 7 квітня, автоперевізникам Львівської області заборонили покидати межі області. Офіційною причиною такого рішення послугував можливий паводок у Києві.

Вже 7 квітня автобус, який виїхав з Одеси на мітинг у Києві розвернули назад. Активісти зазначили, що з власником компанії-перевізника зв'язалося керівництво Державтоінспекції і попередило, що в разі виконання цього рейсу у нього відберуть ліцензію. Всього в автобусі їхали 57 осіб. Частина з пасажирів була змушена добиратися до столиці власними авто. Аналогічгі проблеми виникли у перевізників Харкова – автобус з протестувальниками не випустили з міста. Автобус з чернівецькими активістами тричі зупиняли без пояснення причин. Крім того, активісти скаржилися, що в'їзд до Києва з боку Житомира було перекрито автобусами.

Найбрутальніше з опозиціонерами боролася влада Харкова. 11 квітня міська рада звернулася до Окружного адмінсуду з вимогою заборонити акцію опозиції. Суд вимогу задовольнив. Опозиціонери заявили, що мітинг відбудеться попри заборону. Вже 12 квітня центр міста було перекрито зчепленими між собою трамваями.

Також було заблоковано всі мости до площі Рози Люксембург, де мала відбуватися акція. Прилеглі до маршруту маршу вулиці також перекрили великогабаритним транспортом.

Мер міста, Геннадій Кернес заявив, що ремонт доріг та перекриття мостів пов'язані з відновлювально-ремонтними роботами після зими.  Було посилено охорону міської ради – біля центрального входу перебувало 70 правоохоронців. Керівник загону міліції пояснив, що їх дії пов'язані з охороною громадського порядку. Лідери опозиції були змушені провести акцію з даху автомобіля.

Крім того, повідомлялося про спроби залякування перевізників з Чернігівської області з боку ДАІ. Зокрема, водям погрожували позбавленням ліцензій та водійських прав. Також опозиціонери, з посиланням на інформацію автоперевізників Харкова, повідомили, що останні отримали наказ виділити по два автобуси на кожний район області, щоб привезти працівників бюджетної сфери для участі в альтернативному мітингу. 

13 квітня у Полтаві влада заблокувала автобусами площу і вулиці, де мала відбуватися акція. У міськраді згодом заявили, що це транспорт використовувався самим ж опозиціонерами для підвезення людей з районів.

14 квітня у Хмельницькому невідомі розклеїли запрошення на акцію опозиції "Вставай, Україно!" від імені Народного Руху. Листівки були поширені на ринках міста. У запрошеннях повідомлялося, що мітинг опозиціонерів має відбутися 17 квітня, хоча офіційно остаточна дата маршу ще не була названа.

25 квітня у Черкасах місцева влада влаштувала на Соборній площі, де мав відбуватися мітинг опозиціонерів, концерт на честь 60-річчя утворення області. На площі було змонтовано сцену, а по периметру території встановили намети Партії регіонів. Представники опозиції з посиланням на власні джерела повідомили, що напередодні в школи Черкас надходили дзвінки від обласного керівництва з вимогою забезпечити виступи учнівських та студентських творчих колективів на концерті.

27 квітня в опозиції заявили про тиск з боку представників влади й ДАІ на автоперевізників, які мали везти активістів на акцію в Сумах. «Чиновники погрожували відібрати ліцензію та оштрафувати їх, якщо вони погодяться відвезти громадян на акцію протесту опозиції», – розповіли активісти.

Перед фінальною акцією, яка має відбутися 18 травня у Києві, почали з`являтися повідомлення про "мобілізацію 200 спортсменів" у Мелітополі та працівників бюджетної сфери на альтернативний мітинг у столиці. У Київській міській державній адміністрації повідомили, що з 10 до 19 травня на вулицях Михайла Грушевського та Івана Мазепи (від вулиці Шовковичної до площі Слави включно) триватимуть ремонтні роботи із заміни асфальту. Опозиціонери зазначили, що марш частково мав проходити саме цими вулицями.

14 травня стало відомо про старт під егідою Партії регіонів антифашистського маршу "У Європу – без фашистів", який розпочався в обласних центрах Західної України, а має завершитись 18 травня у Києві. "Антифашистська хода" має пройти аналогічним з опозиціонерами маршрутом – від музею Великої Вітчизняної Війни до Європейської площі.

15 квітня в опозиції повідомили, що Державтоінспекція може з вечора 17 травня заблокувати дороги та республіканські траси, аби не допустити активістів з регіонів на марш опозиції.