«Україна висунула ініціативу проведення європейської міжнародної олімпіади з історії», – сказав Табачник.
Він зазначив, що ця олімпіада повинна базуватися, насамперед, на принципах толерантності та поваги до історії країн-сусідів.
Крім того, Табачник повідомив, що на останній конференції міністрів освіти країн ЄС була підтримана ініціатива України про створення спільного простору європейської школи, і саме вона була покладена в базовий документ, необхідний для створення такого простору.
Табачник ще раз підкреслив високу роль взаємного обміну України з ЄС досягненнями та ініціативами у вищій освіті і зазначив, що Європа не раз підкреслювала високу якість освіти, що отримується в українських вузах.
На його думку, про це може свідчити великий відсоток в українських вузах іноземців з європейських країн, а саме близько чотирьох тисяч студентів.
Як повідомляось, Мінстерство освіти, яке очолює Табачник, дезінформувало громадськість про тести з історії України. Зокрема, у відомстві запевняли, що імена Бандери і Шухевича виключено з тестових завдань з історії України ще минулого року, оскільки ці постаті не мають впливу на «історичну компетентність» школярів. Проте я виявилося, заява выдомства не відповідала дійсності .
Нагадаємо, Міністерство освіти вилучило з переліку осіб, яких треба знати, аби скласти незалежне оцінювання з історії України, українських військовиків та політичних діячів Степана Бандеру та Романа Шухевича. Натомість їх замінили на Миколу Щорса і Юрія П’ятакова. Також із програми тестування виключені питання про діяльність шістдесятників, зокрема, письменника і політв’язня Євгена Сверстюка, художниці Алли Горської, літературознавця Івана Дзюби, поета Івана Світличного. Раніше Міносвіти прибрав із програми зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури романи Уласа Самчука «Марія» та Василя Барки «Жовтий князь», які описують геноцид українців 1932-1933 рр.
2011 року міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник реформував підручники з історії України, вилучивши з них розділи про героїв Крут, Українських Січових Стрільців, визвольну боротьбу УПА в роки Другої світової війни тощо, що стосується, зокрема, історії України 20-го століття.
Читайте також: Табачник перетворює шкільний курс історії України в історію «совєтской Малороссіі»