НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Табачник перетворює шкільний курс історії України в історію «совєтской Малороссіі»

Міністерство освіти під головуванням Табачника системно і цілеспрямовано «переписує» українську історію.

Так учора стало відомо, що з переліку осіб, про які треба знати, аби скласти цьогорічне незалежне оцінювання з історії України, Міносвіти вилучило імена Степана Бандери та Романа Шухевича. Натомість їх замінили на Миколу Щорса і Юрія П’ятакова.

Також із програми тестування виключені питання про діяльність шістдесятників, зокрема, письменника і політв’язня Євгена Сверстюка, художниці Алли Горської, літературознавця Івана Дзюби, поета Івана Світличного.

Раніше Міносвіти прибрав із програми зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури романи Уласа Самчука «Марія» та Василя Барки «Жовтий князь», які описують геноцид українців 1932-1933 рр.

Також із підручників з історії для 11 класу зник розділ про «русифікацію» і термін «Помаранчева революція». Було скорочено інформацію про ОНУ-УПА, натомість, повернуто «Велику Вітчизняну війну».

Водночас, було видано альтернативний до «помаранчевої моделі історії» посібник для вищих навчальних закладів академіка Петра Толочка «Очерки истории Украины».

У свою чергу управління освіти Львівської міської ради вирішило закупити для шкіл міста 2 тис. підручників з історії України, у яких Голодомор 1932-1933 років представлено як геноцид, а Українська повстанська армія – як борець за волю України. Проте Табачник заборонив Львову використовувати ці підручники.