«Рішення як рішення. Ті питання, які там порушуються, уже виправлені змінами до діючого КПК. Зокрема питання затримання і утримання під вартою. Це не має жодного стосунку до можливості звільнення пані Тимошенко», – наголосив Колесніченко.
Як повідомлялось, Європейський суд з прав людини 30 квітня визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим.
"Суд одноголосно визнав, що було порушення ст.5 п.1 (Європейської конвенції з прав людини – Ред.). Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.5 п.4, суд одноголосно визнав, що було порушення ст.5. п.5. Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.18 Конвенції (обмеження прав людини)", – йдеться в рішенні ЄСПЛ.
Представник Тимошенко в ЄСПЛ Валентина Теличенко назвала це рішення Європейського суду з прав людини "очікуваним".
Уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький заявив, що український уряд проаналізує рішення Європейського суду з прав людини щодо незаконного та політично вмотивованого арешту Юлії Тимошенко після отримання тексту документа.
Міністерство закордонних справ заявило, що не має наміру коментувати рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі колишнього прем'єр-міністру Юлії Тимошенко до винесення юридичної оцінки уповноваженим представником України при цьому суді.
Політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач в коменатрі Тиждень.ua сказав, що міжнародна спільнота очікуватиме реакцію української влади на рішення Євросуду за скаргою Тимошенко, що визнав її затримання та арешт у "газовій справі" незаконним та політично мотивованим.