"Звичайно, можна було б сказати, що з точки зору права це неможливо, але я скажу простіше: що немає таких країн, де такі речі існують", – підкреслив Лавринович.
За його твердженням, відсутність такої можливості природня.
Міністр вважає, що за наявності закону про відкликання депутатів кандидати, які програли, дуже швидко ініціювали б реалізацію цієї можливості.
"Після цього взагалі представників, обраних до парламенту, не залишилося б, які обиралися б подібним способом", – продовжив Лавринович.
Він зазначив, що передбачається можливість дострокового припинення повноважень депутатів.
"Відозва (депутата – ред.) – це антиприродньо для представницької демократії", – заявив Лавринович.
При цьому він нагадав, що дострокове припинення повноважень передбачено не тільки для депутатів, але й для всіх чиновників, які обираються.
Як відомо, депутати Ради Микола Томенко та Юрій Дерев'янко зібралися ініціювати внесення змін до Конституції в частині дострокового припинення повноважень депутатів у разі їх відкликання виборцями.
Нагадаємо, 6 березня Вищий адміністративний суд України позбавив захисника екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко Сергія Власенка депутатських повноважень за сумісництво. Суд дійшов висновку, що, захищаючи Тимошенко, депутат виконував функції адвоката.
8 лютого Вищий адміністративний суд позбавив депутатських мандатів Павла Балогу і Олександра Домбровського.
Приводом для такого рішення ВАСУ став позов депутата Верховної Ради VI скликання Юрія Кармазіна, який заявив про фальсифікації виборів в округах №11 (Вінницька область) і №71 (Закарпатська область).