"Ми як найбільш перспективний варіант розглядаємо створення двостороннього газового консорціуму, в якому Росія візьме на себе зобов'язання транспортувати певну кількість газу. Попередньо йдеться про, щонайменше, 60 мільярдів кубометрів газу через українську ГТС", – сказав Зурабов.
Посол Росії в Україні зазначив, що на сьогодні створення тристороннього консорціуму сумнівне, оскільки європейська сторона не дає гарантії щодо обсягів споживання російського газу. Саме це питання, за словами Зурабова, вносить в ситуацію "ефект недомовленості".
"Що стосується технічної роботи по ймовірному створенню газотранспортного консорціуму, то зараз ще не все вирішено", – сказав дипломат.
Він додав, що російська сторона проінформована про внесення урядом України проекту змін до законодавства з метою створення газотранспортного консорціуму на базі української ГТС, проте необхідно ще рішення Верховної Ради.
"Крім того, цей законопроект чітко вибудовано під вимоги, які висунув Європейський Союз Україні, виходячи з членства України в Європейському енергетичному співтоваристві. На цих умовах" Газпром "навряд чи піде на якісь домовленості", – підкреслив Зурабов.
Разом з тим він назвав підготовку такого законопроекту необхідним сигналом з боку України, але недостатнім.
Крім того, Зурабов нагадав, що Росія відмовилася від участі в переговорах щодо створення тристороннього газотранспортного консорціуму за участі Євросоюзу, які мають відбутися у Брюсселі 3 травня.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Росії Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що участь РФ у консорціумі з управління українською ГТС можлива лише за умови відмови Києва від приєднання до енергетичних правил ЄС. "Альянс між Росією та Україною може бути тільки за умови виходу України з цілого ряду інститутів, що включають договір приєднання до Енергетичного союзу", – заявив російський прем'єр.
У МЗС запевняють, що Україна не має наміру виходити з Європейського енергетичного співтовариства
Як відомо, 26 квітня Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроект, яким пропонується дозволити приватизацію держпідприємств, дочірніх підприємств Нафтогазу, які займаються транспортуванням газу магістральними трубопроводами і зберіганням його в підземних сховищах.