НОВИНИ

Росія назвала умови участі у газотранспортному консорціумі

Участь у консорціумі з управління газотранспортною системою України не надто актуальна для Росії, Москва буде готова розглянути це питання, якщо її інтереси у цьому проекті будуть надійно захищені. Про це заявив прем'єр РФ Дмітрій Мєдвєдєв в інтерв’ю європейським ЗМІ.

"Що стосується теми консорціуму, то тут самі українці повинні зрозуміти, що їм треба. Якщо їм цей консорціум потрібен – двосторонній чи тристоронній, вони повинні нас зацікавити, щоб ми в ньому брали участь",  – сказав Мєдвєдєв.

На запитання про прийнятну для РФ форму участі в управлінні ГТС України Мєдвєдєв відповів: "Для нас зараз це – не те, що прийнято характеризувати коротким словом "must "(необхідність), це зовсім не те, до чого ми негайно прагнемо".

Як підкреслив прем'єр, це пропозиція буде цікава для Росії в тому випадку, "якщо ми будемо розуміти, що наші інтереси –  Газпрому і держави в цілому – там (в консорціумі) гарантовані".

Гарантія, за словами Мєдвєдєва, полягає в тому, що "ми не потрапимо в ситуацію, коли нас при певних подіях просто виставлять з цього консорціуму, або визнають його невідповідним тим чи іншим європейським правилам або умовам договору, який оформляє відносини (України – Ред.) до Енергетичної хартії".

"Альянс між Росією та Україною може бути тільки за умови виходу України з цілого ряду інститутів, що включають договір приєднання до Енергетичного союзу", – заявив російський прем'єр.

Як сказав Мєдвєдєв, "якщо це Україні не цікаво, то, будь ласка, ми будемо розвиватися своїм шляхом, а Україна може залишатися у будь-яких міжнародних угодах, це її суверенне право".

Глава уряду повідомив, що переговори на цю тему тривають.

"Наші українські колеги нам періодично посилають сигнали, але далі сигналів поки процес не йде", – сказав він.

Медведєв запевнив, що "якщо будуть цікаві ідеї, як працювати, якщо ми відчуємо, що нас розглядають як повноцінних довгострокових партнерів, ми, звичайно, ця розмова продовжимо". "Поживемо – побачимо", – резюмував він.

Раніше президент Віктор Янукович неодноразово заявляв, що Україна незадоволена членством у Європейському енергетичному співтоваристві. І навіть не виключив можливість виходу України з цієї орагнізації. 

Нещодавно Віктор Янукович заявляв, що модернізація української газотранспортної системи повинна відбуватись за участю Європи. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.