Вони зазначили, що місцеві партійні осередки "Батьківщини" та рядові партійці обурені тим фактом, що цілий ряд народних депутатів від "Батьківщини" порушили партійну дисципліну і не проголосували за висловлення недовіри уряду Миколи Азарова 19 квітня.
На даний момент, як повідомили депутати, звернення з вимогою виключити з фракції депутатів Віталія Данілова, Дениса Дзензерського, Миколу Мартиненка, Андрія Павелка, Леоніда Сергієнка та Сергія Фаєрмарка уже прийнято київською міською, львівською, херсонською, хмельницькою, київською, одеською, черкаською, рівненською обласними та кримською республіканською організацією.
У розпорядженні Тиждень.ua є звернення київської міської організації. Аналогічні звернення надіслалти й інші партійні організації.
«Ми вимагаємо від фракції проявити партійну дисципліну і вже на найближчому засіданні виключити «тушок» зі свого складу. Ми не хочемо бути об’єднаними зі зрадниками, бо нам соромно дивитися в очі нашим виборцям», – зазначив Одарченко.
У свою чергу, Роман Ілик зауважив, що вищезгадані депутати були присутніми на ранковому засіданні фракції у день голосування за недовіру уряду, і занли про обов’язкове рішення фракції голосувати «за», а вже після голосування з ними не вдалося встановити контакт і з’ясувати причини їхнього неголосування.
Відповідаючи на питання, як будуть діяти ініціатори виключення нардепів у випадку, якщо фракція не підтримає їхню пропозицію, Юрій Одарченко зазначив, що він не припускає такого варіанту і послався на численні домовленості та угоди і декларації, підписані опозиціонерами перед парламентськими виборами, якими передбачалося відповідальність за тих депутатів, які діятимуть всупереч опозиційним інтересам.
Також один з керівників районних організацій «Батьківщини», що також були присутні на брифінгу, заявив, що доцільно поставити питання про персональну відповідальність тих опозиційних лідерів, які рекомендували шестеро вищезгаданих депутатів до включення в партійний список.
Зазначимо, що усі згадані депутати вважають такими, що потрапили в парламент за квотою Арсенія Яценюка.
Як відомо, 19 квітня Верховна Рада не змогла висловити недовіру Кабінету міністрів. «За» відставку уряду Азарова проголосували 190 народних депутатів з 226 необхідних.
Під час голосування за відставку уряду в залі Ради були відсутні 14 депутатів з опозиційних фракцій – по 7 з "Батьківщини" та УДАРу. Лідер партії УДАР Віталій Клико також був відсутній під час голосування.
Нагадаємо, голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк 25 квітня у Черкасах заявив, що питання голосування депутатів від «Батьківщини» за недовіру уряду розглядатиметься на засіданні фракції.