"Ми робимо все для того, щоб був ефективний пропуск води. Найголовніше, що я хочу сказати – це те, що є резервні ємності у водосховищах", – сказав Вілкул.
У свою чергу голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських додав, що Київ і область будуть захищені від паводку при збалансованому регулюванні рівня води у Дніпрі.
"У Київській області… можливе підтоплення талими ґрунтовими водами окремих населених пунктів, особливо в районах приватного житлового будівництва. Враховуючи значні запаси снігу в Києві та Київській області, підвищується рівень підтоплення низинних територій міста, але при збалансованому регулюванні рівня води в дніпровському каскаді ці території будуть захищені ", – сказав він.
За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, з 1 по 5 квітня поточного року очікується підвищення температури повітря до 13 градусів тепла з подальшим підвищенням до 17-20 градусів, що становить особливу небезпеку для підтоплення садиб, які стоять у заплавах річок.
Він також зазначив, що в окремих регіонах країни ситуація із запобіганням паводків залишається "вкрай незадовільною". Зокрема, це стосується Житомирської, Закарпатської, Тернопільської, Хмельницької та Одеської областей.
За словами Болотських, в цих регіонах існує проблема забрудненості русел річок сміттям і деревами, що може призвести до підвищення рівня води.
Зокрема на півдні Одеської області у зв'язку з підвищенням рівня ґрунтових вод і таненням снігу існує загроза підтоплення 33 населених пунктів, в яких проживає 42 тисячі осіб.
Як повідомлялось, екологи прогнозують сильну повінь в Києві в результаті танення снігу, що випав у 20-х числах березня. "Може бути потужна повінь, коли десь в кінці квітня почне танути сніг. Затопити половину Лівого берега, Конча-Заспу, Поділ", – заявив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.
Керівник Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських вважає, що підстав для паніки через загрозу повені в столиці немає.