НОВИНИ

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій не очікують сильних паводків у Києві

Керівник Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських вважає, що підстав для паніки через загрозу повені в столиці немає.

Про це він сказав в інтерв’ю ЛігаБізнесІнформ.

«Підстав для паніки через загрозу повені в столиці немає. По-перше, температура до 30 березня буде зі знаком мінус вночі і плюсова днем. Тобто сніг, від якого залежить масштаб паводку, тане поступово. По-друге, в київських водоймах досить вільного місця, щоб прийняти талу воду», - запевнив Болотських.

За його словами, два тижні тому уряд доручив всім місцевим органам влади, в тому числі київським, вжити максимальних заходів для очищення міських стічних каналів і каналізаційних механізмів. Є розпорядження розчистити русла всіх річок, щоб забезпечити безперешкодне проходження талих вод .

«Танення снігу - явище сезонне, і не треба спекулювати на цьому питанні. Згідно з попереднім аналізом і сьогоднішніми даними Гідрометцентру, критичного паводку в Києві не очікується. Можна сказати, що виходячи з аналізів попередніх років, нинішній паводок буде середньостатистичним», - заявив Болотських. 

Як повідомлялось, екологи прогнозують сильну повінь в Києві в результаті танення снігу, що випав у 20-х числах березня. "Може бути потужна повінь, коли десь в кінці квітня почне танути сніг. Затопити половину Лівого берега, Конча-Заспу, Поділ", - заявив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда заявляє, що настільки великої кількості снігу не випадало в Києві за весь період метеорологічних спостережень.

За прогнозами синоптиків потепління в Україну прийде вночі з 29 на 30 березня.

Глова КМДА Олександр Попов доручив відповідним управлінням активізувати підготовку до весняного паводку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.