НОВИНИ

Еколог: Потужна повінь наприкінці квітня може затопити половину Лівого берега, Конча-Заспу і Поділ

Екологи прогнозують сильну повінь в Києві в результаті танення снігу, що випав у 20-х числах березня. Про це заявив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Може бути потужна повінь, коли десь в кінці квітня почне танути сніг. Затопити половину Лівого берега, Конча-Заспу, Поділ", - заявив Борейко.

На його думку, повінь може бути після 20 квітня.

"Зазвичай до кінця березня весь сніг танув, паводок був середній. А тепер в кінці березня випала місячна норма снігу. Наскільки я пам'ятаю, ніколи не випадало такої кількість снігу, до того ж в кінці березня ", - пояснив еколог.

На його думку, наслідки паводку можуть бути "дуже серйозними". Зокрема, він допускає затоплення нижніх поверхів житлових будинків, знесення особняків у Конча-Заспі.

Борейко нагадав, що в 1971 році рівень води у Дніпрі піднявся на 8 м, а в 1986 році - на 3 м.

"У 1971 році вода дійшла до платформи "Гідропарку", цілі будинки пливли по Дніпру, весь Лівий берег був затоплений. Десь у 1986-му році вода піднялася на 3 м. Була затоплена велика частина Гідропарку і Труханового острова. Людських жертв не було, але комарів - незміряно", - зазначив еколог.

Борейко також вважає, що дуже серйозна ситуація буде на Бортницькій станції аерації. "Дамби промиє, тому що величезна кількість води буде стікати в Дніпро. На початок березня там було 86 вимоїн, а зараз буде масово", - зазначив він.

Разом з тим, позитивом унікального снігопаду в Києві еколог вважає те, що в столиці стало чистіше повітря.

Однак екологи стурбовані тим, що пізній снігопад може призвести до масової загибелі лелек.

Як повідомлялось, директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда заявляє, що настільки великої кількості снігу не випадало в Києвіза весь період метеорологічних спостережень.

За прогнозами синоптиків потепління в Україну прийде вночі з 29 на 30 березня.

Глова КМДА Олександр Попов доручив відповідним управлінням активізувати підготовку до весняного паводку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.