Активісти тримали плакати з написом «Реконструюйте свої пам’ятки!», і пропонували інвесторам з Кіпру спершу засклити й реконструювати свої старовинні будівлі, пам’ятки ЮНЕСКО, а вже по тому – намагатися робити це в Україні.
«Опосередковано Кіпр є причетним до спроб руйнування Гостиного двору. Дуже важливо дізнатися, хто стоїть за кіпрською компанією, якщо на захисників пам’ятки кидають підрозділи «Беркуту» й обливають їх з пожежних брандспойтів посеред зими», – заявляє активістка Владислава Осьмак.
Охоронці посольства на прохання активістів зустрітися з кимось із дипломатів, відповідали, що нині у посольстві вихідний, і нікого немає. Хоча представники дипломатичної установи заходили до посольства і виходили з нього весь час, поки тривав пікет.
Як відомо, 30 січня Окружний адмінсуд Києва відмовив "Громадянській позиції" у позові про скасування рішення Київської міської ради від 20 вересня 2012 про виділення "Укрреставрації" 1,02 га землі під Гостинним двором для його реконструкції під торгово-офісний центр із паркінгом. Також суд відхилив клопотання захисників Гостиного двору в Києві про припинення будівельних робіт до завершення судового процесу.
Раніше київська міська рада відмовилась підтримати передачу в комунальну власність Києва Гостинного двору.
З минулого року навколо Гостинного двору у Києві триває протистояння між місцевою владою та активістами, які намагаються захистити об'єкт від забудови.