НОВИНИ

Суд відновив будівельні роботи у Гостинному дворі

Окружний адміністративний суд відхилив клопотання захисників Гостиного двору в Києві про припинення будівельних робіт до завершення судового процесу.

 Відмову суддя Віталій Амельохін аргументував тим, що роботи здійснює ПАТ «Укрреставрація», яке не є суб’єктом владних повноважень, тож на нього не поширюється компетенція суду.

 Із цим позивачі не погоджуються. За словами їхнього адвоката Ірини Невмержицької, яка серед інших представляє активістів Гостинної республіки, таке клопотання заявляється уже вп’яте.

 «Будемо, можливо, заявляти відвід цій колегії суддів, оскільки очевидним є те, що об’єктивно вони справу не розглядають: ставлять конкретні питання відповідачам, повністю ігноруючи позивачів», – зауважує юрист.

 Позивачі заявляють: ПАТ «Укрреставрація» нехтує правилами пожежної безпеки, тому із нещодавнім займанням на горищі пожежники не могли дати ради тривалий час. За словами активіста Вадима Торопова, присутнього на засіданні, те, що не зруйнує «Укрреставрація», зруйнує погода: після проведення буріння у стінах будівлі з’явилися тріщини, які розширюються.

 Суд щодо визнання незаконною постанови, якою уряд виключив будівлю зі списку пам’яток архітектури, триває з минулого року.

 Наступне засідання призначене на десяту ранку 1 березня. Буде розглядатися клопотання провести повторні мистецтвознавчу і будівельно-технічну експертизи Гостиного двору.

Як повідомлялось, Окружний адміністративний суд Києва 21 лютого заборонив партії "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" проводити які-небудь акції та встановлювати намети на території Гостинного двору і на прилеглій до будинку території.

30 січня той самий Окружний адмінсуд Києва відмовив "Громадянській позиції" у позові про скасування рішення Київської міської ради від 20 вересня 2012 про виділення "Укрреставрації" 1,02 га землі під Гостинним двором для його реконструкції під торгово-офісний центр із паркінгом.

Раніше київська міська рада відмовилась підтримати передачу в комунальну власність Києва будинку Гостинного двору на Подолі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.