НОВИНИ

Бригинець: Гостиний двір на Подолі уже перебудовують у торговий центр

Депутат Київської міської ради Олександр Бригинець (фракція "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина") заявляє про те, що ПАТ "Укрреставрація" з п'ятниці вже почала роботи з реконструкції будинку Гостиного двору на Подолі під торгово-офісний центр. Про це сказано в повідомленні прес-служби депутата.

"ПАТ "Укрреставрація" уже розпочало реконструкцію будинку Гостиного двору під торгово-офісний центр із гостьовою стоянкою. Сьогодні я з Ігорем Луценком (активіст руху "Збережи старий Київ") був на території Гостиного двору, там зафіксували присутність бурової техніки. Не встигла Київрада проголосувати, як техніка вже прибула на місце", - заявив Бригинець.

У повідомленні сказано, що в п'ятницю голова комітету Верховної Ради з питань культури й духовності Володимир Яворівський (БЮТБ) підтвердив інформацію про те, що, відповідно до рішення Ради, цей будинок був і залишається пам'яткою.

Нагадаємо, Київрада 26 квітня ухвалила рішення про надання дозволу ПАТ "Укрреставрація" на розробку проекту землевпорядкування про відвід земельної ділянки на Контрактовій площі, 4 для реконструкції будинку Гостиного двору під ТОЦ із гостьовою стоянкою.

Ця земельна ділянка перебуває в межах червоних ліній.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 15 серпня 2011 року, будинок Гостиного двору був виключений зі списку пам'яток архітектури УРСР, які перебувають під охороною держави.

Гостиний двір - торговельний комплекс на Контрактовій площі, споруджений у 1809 році, архітектор - Іван Григорович-Барський.

Фракція БЮТБ у Київраді вирішила не брати участі в роботі сесії 26 квітня.Однією з причин відмови, зі слів Бригинця, є проект рішення про розробку цього проекту землевпорядження.

Нагадаємо, у квітні кияни вийшли на акції протесту проти руйнування історичного центру Києва. Поштовхом до мітингів стало знесення трьох будинків на Андріївському узвозі. Під тиском громадськості компанія-забудовник відмовилася від будівництва на цьому місці торговельного центру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.