УГКЦ давно прагне отримання цього статусу, зауважує експерт.
«Цю тезу вперше висловив ще патріарх Йосип Сліпий. Ні Павло VI, ні Іван Павло ІІ, ні Бенедикт XVI цього питання не вирішили. Наскільки до цього буде прихильний Франциск, сказати важко», – зазначив він.
Однозначно, за словами Юраша, УГКЦ заслуговує на отримання патріархату.
«Інше питання, наскільки Ватикан, а зараз безпосередньо Папа Франциск буде готовий йти на конфлікт з Московським патріархатом у цьому питанні. А те, що конфлікт буде, – незаперечно», – зауважує Юраш.
Експерт згадує, що на початку 2000 років питання патріархату УГКЦ практично вирішили.
«Однак, Московська патріархія направила лист, а потім і всі православні церкви написали листа до Ватикану, щоб не визнавати патріархат, бо це ніби то ставить хрест на православно-католицьких стосунках. Якщо зараз відбудеться таке визнання, повернення до цього питання, це буде чергова істерія з боку Москви. Це – не українське питання патріархату УГКЦ, а питання геополітики і пріоритетів католицької церкви взагалі», – підсумував він.
Як писав Тиждень.ua, в УГКЦ припускають, що з обранням нового Папи Римського Франциска українські справи в Римі, а саме надання УГКЦ Патріархату, вирішуватимуться інтенсивніше та в позитивний бік.
Нагадаємо, новим Папою Римським став кардинал з Аргентини, архієпископ Буенос-Айреса, Хорхе Маріо Берґольйо.
Вибори нового понтифіка були пов’язані з тим, що 265-й Папа Римський Бенедикт XVI 28 лютого зрікся престолу через стан здоров'я.