НОВИНИ

  ▪   Роман Малко

Новий Папа Римський може надати патріархат УГКЦ

Новообраний папа Франциск I дуже добре орієнтується в українських справах і прихильний до українських греко-католиків, бо був їхнім ординарієм.

Джерела  Тиждень.ua в УГКЦ повідомляють, що новий Папа добре знайомий з нинішнім головою УГКЦ Святославом Шевчуком, який з квітня 2010 року був апостольським адміністратором єпархії Покрови Пресвятої Богородиці у Буенос-Айресі. Якраз на цей час припадає головування кардинала Берґольйо в продовж двох каденцій з 2005 по 2011 рік, у єпископській конференції Аргентини.

6 листопада 1998 року аргентинський кардинал архієпископ Буенос-Айреса, Хорхе Маріо Берґольйо був призначений ординарієм (куратором – Ред.) для вірних східних обрядів, що проживають в Аргентині і не мають власної ієрархії. Мова йде переважно про українців вихідців з Галичини, яких в Аргентині проживає близько 300 тисяч і які в переважній більшості є вірними Української Греко-Католицької церкви.

Цілком можливо, що українські справи в Римі, а саме надання УГКЦ Патріархату, з обранням нового Папи будуть вирішуватись інтенсивніше та в позитивний бік, - зазначає джерело.

Водночас, глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав (Шевчук) розповів РІСУ, що Папа Франциск І є вихованцем священика Степана Чміля, який тепер похований у базиліці св. Софії в Римі.

Він також додав, що з обранням нового Папи Римського можна очікувати на "гарні події".

"Кардинал Берґольо завжди опікувався нашою Церквою в Аргентині... Тому я гадаю, ми справді будемо мати в його особі того Святішого Отця, який дбатиме про нашу Церкву. І я сподіваюся, що з тим Папою нас чекають дуже гарні події в майбутньому", - зауважив глава УГКЦ.

Нагадаємо, новим Папою Римським став кардинал з Аргентини, архієпископ Буенос-Айреса, Хорхе Маріо Берґольйо.

Вибори нового понтифіка були пов’язані з тим, що 265-й Папа Римський Бенедикт XVI 28 лютого зрікся престолу через стан здоров'я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.