НОВИНИ

Новим Папою Римським став аргентинець

Новим Папою Римським став кардинал з Аргентини, архієпископ Буенос-Айреса, Хорхе Маріо Берґольйо.

Про це з балкону Собору св. Петра у Ватикані оголосив кардинал-протодиякон Римо-католицької церкви Жан-Луї Торан. Берґольйо прийняв ім'я Франциск і став 266-м Папою Римським.

Нагадаємо, 12 березня у Ватикані кардинали Римо-Католицької церкви не змогли обрати з першої спроби нового Папу Римського - з труби на даху Сікстинської капели Апостольського палацу надвечір піднявся чорний дим.

Як писав Тиждень.ua, найдовше Папу Римського обирали три роки, найшвидше – кілька годин.

Вибори нового понтифіка були пов’язані з тим, що 265-й Папа Римський Бенедикт XVI 28 лютого зрікся престолу через стан здоров'я.

Довідка

Хорхе Маріо Берґольйо народився 17 грудня 1936 року в сім'ї італійського залізничника, був одним з п'яти дітей. Після отримання диплому в галузі хімії вступив до семінарії в Вілья-Девото, недалеко від Буенос-Айреса. 1958 року вступив в орден єзуїтів і продовжив свою освіту в студійних домах ордену. Висвячений на священика 13 грудня 1969 року.

20 травня 1992 року Папа Римський Іван Павло II призначив Хорхе Берґольйо титулярним єпископом Ауки, єпископом-помічником Буенос-Айреса. 3 червня 1997 року призначений архієпископом-коад'ютором архідієцезії Буенос-Айреса; успадкував престол Буенос-Айреса 28 лютого наступного року, після смерті кардинала Куаррачіно. 6 листопада 1998 року призначений також ординарієм для вірних східних обрядів, що проживають в Аргентині і не мають власної ієрархії. Великий канцлер Католицького університету Аргентини і віце-президент єпископської конференції Аргентини.

21 лютого 2001 року, Папа Іван Павло II надав архієпископові Берґольйо сан кардинала-пресвітера з титулом римської церкви Сан-Роберто Белларміно. Брав участь у конклаві 2005 року, під час якого згадувався як один з можливих наступників Івана Павла II.

З 2005 по 2011 рік, упродовж двох каденцій, кардинал Берґольйо був головою єпископської конференції Аргентини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.