"Точка зору ЄС полягає в тому, що стаття 28 Генеральної угоди про тарифи і торгівлю не передбачає перегляд такої великої кількості або абсолютно всіх умов приєднання країни до СОТ, і не існує прецеденту для такого серйозного перегляду", – сказано в повідомленні.
ЄС відзначає, що таку точку зору підтримали понад 120 країн-членів СОТ, які досі стурбовані такими вимогами України.
Крім того, ЄС здивований заявою урядового уповноваженого з питань євроінтеграції Валерія П’ятницького про те, що ЄС не проінформував Україну про своє прохання відкликати вимоги щодо перегляду ставок.
У ЄС відзначають, що труднощі у врегулюванні даного питання викликані відмовою України надати повну інформацію про свої вимоги.
"Ми знаємо, яку 371 тарифну позицію Україна хотіла б змінити, але через 5 місяців після оголошення вимоги, ми досі не знаємо, які нові тарифи будуть запропоновані, і не володіємо інформацією про компенсаційні заходи, які Україна повинна запропонувати нам", – сказано в повідомленні.
Нагадаємо, урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький нещодавно заявив, що скандал навколо наміру України переглянути тарифні зобов'язання в рамках СОТ може призвести до загибелі організації, оскільки порушуються її базові принципи.
У вересні 2012 року Україна подала заявку на перегляд мит. Київ має намір домогтися зміни імпортних мит на легкові й вантажні автомобілі, сільськогосподарську техніку, м'ясо, квіти, фрукти, овочі, пральні машини, шприци й інші позиції.
Наприкінці листопада 23 держави-члени СОТ закликали Україну відкликати свою заявку на перегляд тарифних зобов'язань.
3 грудня в МЗС заявку України про перегляд тарифів у рамках СОТ назвали обґрунтованою і такою, що цілком відповідає процедурам Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.