НОВИНИ

У Азарова прогнозують, що вето на підвищення Україною мит "уб’є" СОТ

Скандал навколо наміру України переглянути тарифні зобов'язання в рамках Світової організації торгівлі може призвести до загибелі організації, оскільки порушуються її базові принципи. Про це заявив урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький.

Коментуючи протести США та ЄС проти підвищення Україною мит на 371 вид продукції, чиновник зазначив, що норми СОТ не містять жодних вимог або обмежень щодо кількості тарифних ліній, які можна переглядати.

"Історія знає випадки ... перегляду декількох, десятків, сотень тарифних ліній або навіть цілих тарифних розкладів. США якраз з тих країн, які резервують право на перегляд практично кожен трирічний період. Отже, те, що робить Україна, є нормальним застосуванням норм СОТ для здійснення своєї торгової політики. Ймовірно, це порушує чийсь усталений комфорт і звичайний порядок речей, який прикривають терміном "передбачуваність", - запевнив П'ятницький.

За його словами, "СОТ загине, якщо буде накладено вето на зміни".

"На питання, які саме наслідки застосування одного із легітимних інструментів СОТ турбують країни-членів, ми ні конкретної відповіді, ні пояснень так і не почули, крім того, що крок України викличе серйозні багатосторонні і двосторонні наслідки", - підкреслив П'ятницький.

Як повідомлялось, нещодавно посол США при СОТ Майкл Пунке повідомив. що 49 членів СОТ висловили стурбованість недостатньою прозорістю з боку України щодо запропонованих нею змін, а також процесу їхнього втілення.

Нагадаємо, у вересні 2012 року Україна подала заявку на перегляд мит. Київ має намір домогтися зміни імпортних мит на легкові й вантажні автомобілі, сільськогосподарську техніку, м'ясо, квіти, фрукти, овочі, пральні машини, шприци й інші позиції.

Наприкінці листопада 23 держави-члени СОТ закликали Україну відкликати свою заявку на перегляд тарифних зобов'язань.

3 грудня в МЗС заявку України про перегляд тарифів у рамках СОТ назвали обґрунтованою і такою, що цілком відповідає процедурам Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.

Згодом урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції України Валерій П'ятницький заявив, що умови торгівлі України через перегляд тарифів у СОТ не погіршаться.

10 лютого ЗМІ з посиланням на власні джерела повідомили, що Україна та ЄС найближчим часом можуть досягнути домовленості у питанні мит.

Сьогодні, 2 березня, Таджикистан офіційно став членом Світової організації торгівлі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.