НОВИНИ

СОТ закликав Україну відмовитися від перегляду тарифів на мита

Держави-​​члени Світової організації торгівлі (СОТ) закликали Україну відкликати свою заявку на перегляд тарифних зобов'язань. Відповідну заяву було ухвалено на засіданні Ради з торгівлі, яке відбулося 26 листопада, йдеться в повідомленні СОТ.

Зокрема, заяву відповідного змісту було прийнято 23 делегаціями:Швейцарією, Туреччиною, США, Гонконгом та Китаєм, Бразилією, Канадою, Чилі, Колумбією, Хорватією, Європейським Союзом, Гватемалою, Ісландією, Японією, Кореєю, Ліхтенштейном, Малайзією, Мексикою, Новою Зеландією, Норвегією, Оманом, Парагваєм, Сінгапуром.

«Ці країни закликали Україну в інтересах багатосторонньої торговельної системи і світової економіки відкликати своє повідомлення та повторно обговорити свої тарифи на велику кількість продуктів. Вони сказали, що повідомлення України охоплює 371 тарифних найменувань, що виходить за рамки передбаченого обсягу, передбаченого тарифними переговорами СОТ (стаття XXVIII ГАТТ 1994). Вони також відзначили, що неясно, якою мірою Україна зможе компенсувати це іншим членам (організації), як того вимагають ці положення », - йдеться в повідомленні.

Крім того, в СОТ підкреслюють, що країни, які підтримали заяву, висловили стурбованість відсутністю прозорості в цьому питанні з боку України.

Нагадаємо, 14 вересня Україна подала заявку на перегляд мит по 350 товарних позиціях. Київ має намір домогтися зміни імпортних мит на легкові й вантажні автомобілі, сільськогосподарську техніку, м'ясо, квіти, фрукти, овочі, пральні машини, шприци й інші позиції, але не вказав бажаних розмірів мит.

Раніше офіційний представник СОТ Кіт Роквелл заявив, що що реакція партнерів Києва на ці вимоги була "дуже швидкою і вкрай негативною".

Як раніше повідомлялося, проти рішення України змінити тарифи СОТ на засіданні організації виступили 58 країн, і жодна країна таке рішення не підтримала.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.