«Думаю, наші європейські партнери на справі Власенка змогли дуже швидко переконатися, що Янукович не змінився, що ні погрози, ні санкції, ні пряники з певних кредитів на нього не впливають. У випадку з Власенком українська влада продемонструвала свою повну політичну неадекватність», – зазначив він.
Як зауважує Горбач, така практика поведінки не притаманна європейцям, натоміть її активно використовують в Російській Федерації.
«Так робиться в Росії, де позбавляють мандатів депутатів Державної Думи. Але там принаймні хоча би голосують за це депутати. Янукович копіює Путіна у цьому випадку, але це обходиться навіть без голосування парламенту. Він так би мовити копіює євразійські стандарти в такому вигляді. І намагається бути більшим євразійцем, ніж його російський партнер», – додав він.
На запитання, як сприймають європейці Януковича, який в Брюсселі обіцяє виконати вимоги ЄС, натоміть в Україні позбавляють мандата Власенка, Горбач відповів:
«Сприймається, як людина, що дразнить ЄС. Поводиться як неадекватна сторона переговорів. Це можна порівняти з поведінкою задиристих підлітків. Я думаю, що стара Європа саме так це сприймає…».
Втім, з часом, на думку експерта, вони перестануть реагувати на Януковича.
«Янукович зараз займається тим, що підвищує ставки, торгується на дві сторони. Але, як правило, такі процеси закінчуються програшем з обох сторін. Впринципі це втомлює партнерів з переговорів, і з часом вони перестануть на нього реагувати», – впевнений експерт.
Нагадаємо, 6 березня Вищий адміністративний суд України позбавив депутатських повноважень народного депутата «Батьківщини», захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка. Опозиція готує позов до Європейського суду з прав людини, в якому проситиме переглянути рішення ВАСУ.
Віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич назвав рішення ВАСУ щодо Власенка «кроком назад від підписання Угоди про асоціацію України з ЄС».
Раніше Держдепартамент США заявив, що вбачає у позбавленні мандата Власенка політичну мотивацію.США закликали українську владу «шанувати волю українських виборців, висловлену в жовтні 2012 року на парламентських виборах» і закінчити «політично мотивоване переслідування лідерів опозиції та виконувати міжнародні зобов’язання щодо верховенства закону та демократії».
МЗС України у відповідь на заяву Держдепу США закликало міжнародних партнерів «утримуватися від необґрунтованих закидів на адресу законодавчої, виконавчої та судової влади України».
Як відомо, у спільній заяві за підсумками саміту Україна-ЄС 25 лютого вказано, що Україна “рішуче налаштована виконувати” передумови ЄС для того, щоб сторони змогли підписати Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі. У документі вказано, що "керівники взяли до уваги попередні дії і очікують" на досягнення Україною “конкретного поступу до початку травня 2013”.