Теличенко наголосила, що у справі Луценко проти України Європейський суд з прав людини встановив і незаконний характер затримання та арешту, і політичні мотиви.
«Якщо б держава хотіла продемонструвати свою відданість європейським цінностям, то мусила б негайно почати розслідування, щоб встановити: хто ж причетний до цього?», – наголосила Теличенко, додавши, що йдеться не просто про неправильне судове рішення, а «про навмисне неправосудні судові рішення, винесені на догоду комусь, та вплив на суддів».
Крім того, на думку юриста, варто було б негайно скасувати всі рішення щодо Луценка та повернути його справу принаймні на повторний розгляд, звільнивши його з-під варти.
«Але так би вчинили в державі з дієвим правосуддям. Ми ж – лише мріємо про нього. Ми мріємо, а верхівка веде нас до реалій, де ПАРЄ визнає українських політв’язнів, де буде активізовано обговорення санкцій проти України. Сподіваюся, що все це не призведе до катастрофічних, на мою думку, геополітичних змін – маю на увазі вступ України до Митного союзу», – відзначила Теличенко.
Повний текст інтерв’ю з Валентиною Теличенко читайте у № 6 «Українського тижня».
Нагадаємо, Європейський суд з прав людини 3 липня 2012 року визнав арешт Юрія Луценка незаконним, та таким, що порушує права людини. Суд також зобов'язав Україну виплатити Луценку €15 тис. моральної компенсації.
Луценко був затриманий в грудні 2010 року і з того часу утримувався в СІЗО.
27 лютого 2011 року Печерський суд визнав Луценка винним у перевищенні повноважень і засудив його до чотирьох років ув'язнення з конфіскацією майна. Апеляційний суд міста Києва підтвердив вирок Печерського суду.
А 17 серпня 2012 року Луценко був засуджений до 2 років обмеження волі у справі про організацію незаконного стеження при розслідуванні отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка.