“Нафтогаз” придбав ще дві бурові установки

3 Грудня 2012, 20:18

Ціна договору склала 1млрд. 226 млн. доларів США. Договір набере чинності після виконання сторонами погоджених умов.

Відповідно до умов договору, напівпогружна морська бурова установка повинна бути новою, укомплектованою усім необхідним обладнанням, та мати змогу бурити свердловини глибиною не менше 9000м на глибинах моря до 1000м.

За даними геологічних досліджень, основні запаси вуглеводневої сировини Чорноморського басейну знаходяться саме на глибині від 120м до 1000м. На середніх глибинах моря першочерговими об’єктами для освоєння за допомогою напівпогружних платформ є ділянка Палласа (глибина моря 450-850 м), а для геологічного вивчення – акваторія Прикерченського шельфу, ділянки Скіфська та Фороська.

Прогнозні запаси вільного газу в межах ділянки Палласа складають приблизно 120 млрд.куб.м. газу (у т.ч. українська частина – 86 млрд.куб.м), розчиненого газу – 8,6 млрд.куб.м (у т.ч. українська частина – 8,2 млрд.куб.м), нафти і газового конденсату – 70 млн.т (у т.ч. українська частина – понад 45 млн.т).

Як відомо, увересні 2012 року компанія «Нафтогаз України» оголосила відкритий конкурс на поставку напівпогружних бурових установок та розіслала офіційні запрошення на участь у ньому 11 міжнародним та чотирьом українським компаніям, ще п’ять міжнародних компаній самостійно звернулися до «Нафтогаз України» з метою отримання конкурсної документації.

Конкурсні пропозиції на закупівлю двох НПМБУ подали такі компанії: Rigas Kugu Buvetava (Латвія, ціна пропозиції 1 399 600 000 дол.США), Keppel FELS Limited (Сінгапур, ціна пропозиції 1 226 000 000 дол.США), Magic Worldwide LTD (Беліз, ціна пропозиції 1 500 000 000 дол.США), Aida Holding Ltd (Беліз, ціна пропозиції 1 400 000 000 дол.США).

16 листопада переможцем процедури закупівлі двох напівпогружних плавучих морських бурових установок (НПМБУ) було визнано компанію Keppel FELS Limited (Сінгапур).

Як повідомлялось, фінансування закупівлі бурових установок буде здійснюватися за рахунок власних запозичень і «не вимагатиме залучення бюджетних коштів». НАК очікує, що при врахуванні середньої вартості вуглеводневої сировини у 2012 році економічний ефект від їхньої роботи досягне приблизно $20 млрд. Термін окупності проекту складе 7-8 років.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко повідомляв про плани довести загальну кількість бурових установок до п'яти.

Нагадаємо, ДАК «Чорноморнафтогаз» придбав минулого року одну з двох установок на $150 млн дорожче, ніж вона коштує на закордонних ринках.

Бойко пояснив переплату за бурову установку додатковими витратами, однак попри обіцянку, досі не оприлюднив документи, що свідчать про прозорість купівлі бурової установки West Juno, більше відомої як «вишка Бойка».

Нагадаємо, ЗМІ також повідомляли, що кошти за одну з бурових установок, придбану Нафтогазом за завищеною ціною, були перераховані на рахунок фіктивної компанії у ризькому Trasta Komercbanka. Цей же банк виявився пов'язаний з українськими акціонерами «РосУкрЕнерго», так званою «групою Льовочкіна-Фірташа». За інформацією ЗМІ, третій учасник цією групи – Юрій Бойко, міністр палива та вугільної промисловості.