Пасхавер: українська економіка ледве жива від реформ влади

21 Листопада 2012, 14:22

Коментуючи останні економічні рішення української влади, зокрема, підняття податку на акциз алкоголю та цигарок, нововведення НБУ тощо, експерт зазначив, що вони не вирішать проблеми з наповнення бюджету в перспективі.

«Це досить короткострокові реанімаційні заходи, але вони не вирішують проблем. Що стосується збільшення акцизів, то наступного року вони знадобляться, тому що ситуація не покращиться, у всякому разі в першій половині. Але це поточна міра, котра не вирішує проблем», – заявив Пасхавер.

Президент Центру економічного розвитку порівняв нинішній стан української економіки з «ослабленою людиною, котра ще й захворіла запаленням легень».

«Наша економіка слабка і дуже не адаптована до зовнішніх ударів, а тепер ще й світова криза звичайно її добиває. Ні резервів спеціальних антикризових у нас немає. Та й економіка ледве жива від різних реформ. Подивіться, наскільки зменшилася кількість людей, зайнятих в малому бізнесі. А отже, поточні заходи не можуть не прийматися, але це не вирішує ситуацію. Оскільки зміна структури економіки чи покращення інвестиційного клімату потребує кількох років», – зазначив він.

Пасхавер прогнозує, що українській економіці може загрожувати дефолт чи незначна девальвація гривні.

«Звісно, це свідчить про низьку якість державного управління і взагалі малу дієздатність держави», – додав він.

Для пересічного українця Пасхавер прогнозує зниження заробітної плати, збільшення заборгованості з її виплати, а також зростання безробіття.

«Переживши першу в новітній історії України кризу 2008-2009 року, ми вже трішки привчені до неї, а тому кожна людина принаймні уявляє, що робитиме. В цьому сенсі певна невизначеність майбутнього зменшилася», – зазначив Пасхавер.

Нагадаємо, 20 листопада Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу, що передбачає збільшення з 1 січня 2013 року ставок акцизу на цигарки та алкоголь, а також проіндексувала ставки низки податків і зборів на прогнозований цього року рівень інфляції.

Читайте також: Вибори завершилися. А з ними і "стабільність"

Як повідомлялось, за даними Держстату, негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами України в січні-вересні 2012 року становило $11,47 млрд, що на 19,7% більше порівняно з аналогічним періодом 2011 року ($9,59 млрд). У січні-вересні 2012 р. проти аналогічного періоду 2011 року експорт товарів з України зріс на 1,8% – до $50,799 млрд, імпорт на 4,7% – до $62,273 млрд. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,82 (у січні-вересні 2011 року – 0,84).

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України знизило прогноз зростання ВВП у 2013 році з 4,5% до 3,5%.