НОВИНИ

МВФ: на боротьбу з кризою піде 10 років

Світовій економіці буде потрібно не менше 10 років, щоб оговтатися від фінансової кризи, що почалася в 2008 році, сказав головний економіст Міжнародного валютного фонду Олів'є Бланшар в інтерв'ю, опублікованому в середу.

"Поки це не втрачене десятиліття ... Але, безумовно, пройде не менше 10 років з початку кризи, поки світова економіка повернеться в гідну форму", - сказав Бланшар.

"Японія теж переживає дуже складний процес бюджетної корекції, який займе десятиліття. Китай, можливо, подбав про бум активів, але тепер його економіка зростає повільніше, ніж раніше, хоча ми не очікуємо насправді серйозного економічного спаду".

Бланшар сказав, що корекція в єврозоні вимагає зниження цін в обтяжених боргами південних країнах і підвищення - в центральних країнах.

Оскільки Європейський центробанк буде підтримувати інфляцію на рівні 2 відсотків, центральні держави отримають інфляцію вище 2 відсотків, чого не хоче Німеччина.

"Деяке підвищення рівня інфляції в Німеччині має просто розглядатися як необхідне і бажане, пов'язане з ціновою корекцією, - сказав Бланшар. - Враховуючи загальну ситуацію з попитом і обов'язком ЄЦБ забезпечувати цінову стабільність, це не стане початком гіперінфляції".

Що стосується боргової кризи, економіст сказав, що скорочення боргу неминуче, але воно має бути проведено без стримування зростання.

"Якщо робити це занадто повільно, ринок подумає, що ви несерйозні, якщо робити це занадто швидко, ви вб'єте економіку. Для кожної країни необхідно знайти вірний спосіб консолідації", - вважає він.

Бланшар також сказав, що визначення інфляційного орієнтиру має серйозні обмеження і одного тільки використання ключової ставки недостатньо:

"У вас може бути економіка, де інфляція стабільна і низька, але за сценою структура виробництва може бути неправильною, а фінансова система - накопичувати ризики".