Звіт стосується фінансової діяльності за 2011 рік – саме того періоду, коли український Чорноморнафтогаз перерахував Highway Investment Processing $400 мільйонів за бурову установку.
Згідно з викладеною інформацією, такого контракту, як поставка бурової установки, в компанії взагалі не було.
Її закупівля в іншої фірми не відображена у розділі видатки, а вигода за її продаж Україні не фіругує у розділі доходи.
Заробила компанія лише £300 тис. комісійних, імовірно, це і є плата за свої послуги як транзитної компанії.
«Задачка для українських правоохоронців: куди пішли гроші?», – запитують журналісти Tender News.
Українська сторона купила дві бурові вежі. За приблизними оцінками, за одну з них компанії Highway Investment Processing переплатили $150 мільйонів.
Як повідомлялось, міністр енергетики Юрій Бойко пояснив переплату за бурову установку додатковими витратами, однак попри обіцянку, досі не оприлюднив документи, що свідчать про прозорість купівлі бурової установки West Juno, більше відомої як «вишка Бойка».
Нагадаємо, ЗМІ також повідомляли, що кошти за одну з бурових установок, придбану Нафтогазом за завищеною ціною, були перераховані на рахунок фіктивної компанії у ризькому Trasta Komercbanka. Цей же банк виявився пов'язаний з українськими акціонерами «РосУкрЕнерго», так званою «групою Льовочкіна-Фірташа». За інформацією ЗМІ, третій учасник цією групи – Юрій Бойко, міністр палива та вугільної промисловості.
Також в «Нафтогазі» пообіцяли придбати цього року ще дві бурові платформи на прозорому тендері. «Чорноморнафтогаз» очікував, що вартість бурової установки складе щонайбільше 648 млн грн.
Нещодавно сінгапурська компанія Keppel Fels Limited перемогла в конкурсі НАК «Нафтогаз України» із закупівлі двох напівзаглиблених плавучих морських бурових установок (НЗБУ). Пропозиція сінгапурського заводу виявилася найдешевшою. Він запропонував Україні установки «всього» за $1,226 млрд.
Нові бурові установки будуть у півтора рази дорожчими, ніж перші дві.
Читайте також: «Вишки Бойка» наслідили на Заході