«Росархів виступив ініціатором ряду інформаційних заходів щодо проблеми голоду в СРСР. Звичайно, це була реакція на ті події, які відбувалися в Україні. Для того, щоб нейтралізувати те, що там робилося, ми підготували спеціальний DVD диск «Голод у СРСР» і видали ці документи англійською мовою», – сказав він.
«Випустили однойменний збірник російською мовою і зараз завершуємо підготовку фундаментального наукового видання – тритомного збірника документів «Голод у СРСР. 1929-1934 року». Перші два томи вже видано – ці документи наочно спростовують стереотип, що утвердився в Україні, про винятковий характер голоду в колишній Українській РСР», – зазначив російський чиновник.
За його словами, історія завжди залишатиметься «тим полем, на якому ведеться ідеологічна боротьба, де деякі сторони, відстоюючи свої інтереси, не гребують фальсифікаціями».
Тарасов наголосив, що Росархів прагне створити умови, аби дослідники мали доступ до першоджерел. Водночас він додав, що дуже великий обсяг документів продовжує залишатися секретним.
«На даний час у Росархіві зберігається 42 млн. справ, з них 1,6 млн. – на секретному зберіганні», – зазначив він.
Нагадаємо, що 19 – 23 листопада – поминальний тиждень пам’яті жертв Голодомору.
24 листопада о 16:00 Україна запалить Свічку пам’яті жертв геноциду.