НОВИНИ

У Парижі вшанували пам'ять жертв Голодомору

18 листопада у соборі Паризької богоматері в столиці Франції відслужили пам'ятний молебень жертв Голодомору в Україні.

В переддень  представники діаспори, українські та іноземні дипломати, французькі політики, військові, депутати, представники уряду Франції, місцевого самоврядування, громадські діячі  поклали квіти біля Тріумфальної арки в Парижі.

«Збереження історичної пам'яті є тією життєствердною основою, на якій грунтуються цінності нової Європи. Пам'ять про Голодомор в Україні має стати застереженням для всіх націй і народів та вберегти Європу і світ від повторення подібних гуманітарних катастроф", - зазначив директор Українського культурно-інформаційного центру в Парижі Олег Яценківський.

Представник української громади Франції Олег Коваль наголосив, що гуманітарна катастрофа такого масштабу, яка забрала мільйони життів, не може залишити байдужим нікого. «Тому пам'ять про жертви Голодомору в Україні є символом солідарності і почуття дружби українського і французького народів», - сказав він.

Як повідомлялось, 17 листопада  в Нью-Йорку щонайменше дві тисячі українців вшанували жертв Голодомору в Україні - у центрі міста пройшла хода пам'яті, а в соборі Св. Патріка відслужили урочисту літургію.

24 листопада о 16:00 в Україні запалять свічки  пам’яті про загиблих під час Голодомору 1932-1933 років.

19 – 23 листопада – поминальний тиждень пам’яті жертв Голодомору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.