НОВИНИ

Азаров прагне відродити в Україні традиції СРСР

Прем’єр-міністр Микола Азаров останнім часом відверто позиціонує себе як шанувальник неіснуючого Радянського Союзу. Зокрема, Азаров ностальгує за СРСР, закликає рівнятися на радянських героїв і на їхньому прикладі виховувати українську молодь, а також прагне відновити «єдине ціле спільної історико-культурної спадщини країн СНГ».

Кілька місяців тому в інтерв’ю ЗМІ Азаров заявив, що хоч почувається переважно українцем, оскільки в Україні живе вже 20 років, його батьківщиною все одно залишається Росія.

На запитання, чи передчував він розпад СРСР перед тим, як переїхав в Україну, прем’єр відповів: «Ні. І в голову таке не могло прийти». І додав: «Непросто було для себе усвідомити, що живеш в іншій державі».

За два дні до Покрови, коли українці святкують створення Української повстанської армії, Азаров запропонував створити у кожному обласному центрі алеї героїв. Зрозуміло, радянських.

«У Києві з’явиться Алея героїв. Мені хотілося б, щоб у кожному обласному центрі такі алеї були створені», – заявив він.

На мітингу з нагоди 70-річчя з дня створення «Молодої гвардії» прем’єр-міністр пообіцяв: «Наш уряд, наша політична сила не жалітиме всіх своїх сил, щоб виховувати молодь у дусі патріотизму. Треба зробити все, щоб подвиг молодогвардійців був безсмертним».

Окрім возвеличення радянських героїв, Азаров прагне повернути українцям і моральні цінності СРСР. А також відновити «спільну історико-культурну спадщину країн СНГ».

«Після розпаду СРСР постраждали наші зв’язки в культурній сфері та в інших сферах нашої гуманітарної співпраці. І це не може не турбувати. Відновити моральні цінності, які ми в погоні за матеріальним благополуччям багато в чому втрачали, прищепити ці моральні цінності нашій молоді. В цьому я бачу основне завдання інтелігенції», – заявив він під час виступу на форумі творчої і наукової інтелігенції країн – учасниць СНД.

При цьому прем’єр-міністр намагається «не помічати» злочинів сталінізму. Зокрема, звертаючись до кримських татар, він попросив їх не називати себе депортованими.

«Давайте ви припините називати себе депортованими, ви нормальні наші громадяни, ви влилися в наш народ, наше населення, стали повноцінною його частиною», – сказав він.

У радянських традиціях, Азаров дозволяє собі оголошувати майже «ворогами народу» представників української інтелігенції. Зокрема, говорячи про відому українську письменницю, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Марію Матіос, він обурюється: «Ці люди спокійно ходять, спокійно виступають по телевізору, спокійно балотуються в народні депутати. Це трагедія для нас з вами».

Також зрадниками, малодушними прем’єр вважає тих, хто не вірить у нашу країну. «Подивіться наше телебачення. Суцільний негатив у той час, коли країна будується», – поскаржився він.

І для ще більшої «розбудови країни», Азаров пропонує  відновити студентські будівельні загони.

«У мій час потрапити в хороший будзагін було дуже важко, потрапляли тільки перевірені і надійні хлопці. За літо в будівельному загоні можна було заробити дуже гарні гроші, по тим часам, напевно, це річна стипендія була», – заявив Азаров.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.