За його словами, в Європарламенті планувалося заслухати звіт спостережної місії на виборах Ради одразу після парламентських виборів.
Відповідно до порядку денного комітету у закордонних справах, заплановано, що Коваль представить звіт спостережної місії 6 листопада в Брюсселі (Бельгія) о 17:30-18:30 за місцевим часом.
А в Україні посол США Джон Теффт і посол Європейського Союзу Ян Томбінські закликали ЦВК забезпечити прозоре і оперативне встановлення результатів виборів до Верховної Ради.
«Ми дуже сподіваємося, що робота з підрахунку голосів і пов’язані з цим проблеми будуть вирішені з належною увагою до волевиявлення виборців. Адже передусім саме вони мають бути впевнені у правильності підрахунку. А ми, у свою чергу, хотіли б бути впевнені, що парламент, який буде обрано за результатами виборів, матиме легітимний мандат», – відзначив Томбінські.
«Ми поділяємо занепокоєння, висловлені в заявах і звітах міжнародних організацій щодо цьогорічних парламентських виборів в Україні», – сказав Джон Теффт, підтримуючи свого колегу
Екс-голова моніторингового комітету ПАРЄ, спостерігач від ОБСЄ Ганне Северінсен вважає, що демократичний процес загальмувався в Україні.
«Я цілком погоджуюсь із заявою ОБСЄ: «Враховуючи зловживання владою та надмірну роль грошей у цих виборах, демократичний процес, очевидно, загальмувався в Україні. В’язниця не повинна бути тим місцем, де можна почути думку провідних політичних діячів країни», а також із заявою ПАРЄ: «Українці заслуговували на кращі вибори. Олігархізація процесу означає, що громадяни втратили контроль над виборами, так само як і довіру до них», – зазначила вона.
«Кепський закон про вибори разом із очевидними порушеннями виборчого процесу призвели до того, що президентові можна було б повідомити: добра новина – ви перемогли, погана новина – виборці вас не підтримали», – додала вона.
Голова місії спостерігачів Офісу ОБСЄ Дейм Одрі Ґловер вказує на відсутність рівного ігрового поля на виборах в Україні. За її словами, нова змішана виборча система, коли половину парламентаріїв обирають за пропорційною моделлю, а другу – за одномандатними округами, змінила динаміку виборів.
«На конкуренцію під час кампанії негативно вплинули випадки застосування фізичного насилля, залякування, підкупу виборців і перешкоджання донесенню інформації кандидатів до громадян», – відзначила Дейм Одрі Ґловер.
Вона додала, що довгострокові спостерігачі помітили або зафіксували численні порушення. «Найбільше занепокоєння викликають факти застосування адміністративного ресурсу, через які розмивається межа між державою і партією влади, всупереч зобов’язанням України перед ОБСЄ», – наголосила Дейм Одрі Ґловер.
Тим часом французьке видання Liberation пише, що Віктор Янукович не збирається ні з ким ділитися владою і вже готується до президентських виборів 2015 року. Про це йдеться у статті
«Це (Янукович – Ред.) більше ніж можновладець Києва, а результати виборів, визнані сфальсифікованими як опозицією, так і спостерігачами, – це нове утвердження влади президента. Часто дивуєшся, як Янукович, дитя Донбасу, піднявся на вершину влади? Народжений в диму шахт міста Єнакієве на сході України, Янукович дебютував на вулиці, був двічі засуджений за грабіж у 70-х роках. Але це була підготовка злету, який забезпечило знайомство з Рінатом Ахметовим, майбутнім олігархом.
«Сп’янілий від легких грошей Янукович дозволяє собі чинити безглуздо, що підтверджує скромне помешкання за Києвом на 137 га. І майстер королівства не збирається ділити владу», – додає видання.
1 листопада з американської в'язниці Terminal Island вийшов на волю екс-прем'єр Павло Лазаренко.
В Генеральній прокуратурі України відреагували на йог звільнення заявою, що у разі повернення екс-прем'єра його очікує нове ув'язнення.
У ГПУ нагадали, що прокуратура розслідує низку справ стосовно екс-прем'єра, зокрема – обвинувачує його в розкраданні коштів, перевищенні службових повноважень та замовних убивствах.
"Є рішення суду. У випадку повернення буде реалізовано рішення суду і буде обрана міра запобіжного заходу", – повідомив начальник головного слідчого упривління з розслідування особливо тяжких злочинів Генпрокуратури Андрій Курись.
А у Києві продовжується «боротьба» за голоси виборців мажоритарного округу №223, де за перемогу борються кандидат від ВО «Свобода» Юрій Левченко та самовисуванець Віктор Пилипишин. Лідер «Свободи» Олег Тягнибок висловив упевненість у тому, що перемогу його представника Юрія Левченка вдасться відстояти.
«Якщо нам вдасться вистояти тут, ми маємо шанс побудувати правову державу… Народ прокинувся, купа дзвінків, листів. Вся Україна, весь світ дивиться за цим округом», – сказав він.
«В нас тут стільки людей, що ми будь-яку атаку відіб’ємо», – додав Тягнибок.
Водночас «свободівці» стверджують в окружкомі їхній опонент «готуює провокації».
Раніше в приміщенні ОВК №223 відбулися сутички. Під час останньої свободівці виштовхали з приміщення окружкому скандально відомого соратника Леоніда Черновецького – Дениса Комарницького.
Вечірнє засідання комісії розпочалося із заслуховування протоколів без необхідного кворуму.
Тим часом,лідер партії УДАР Віталій Кличко приїхав увечері в четвер до ОВК №95, і заявив, що кожен член комісії та всі ті, хто причетні до фальсифікацій результатів парламентських виборів, обов’язково за це відповідатимуть.
«Я звертаюся до членів комісії, я розумію, що ви втомилися, що на вас можуть тиснути. Але не припускайтеся великої помилки, не вдавайтеся до маніпуляцій з волевиявленням, бо за це передбачена кримінальна відповідальність», – сказав Кличко.