"Уперше за всю історію Венеціанська комісія й Парламентська асамблея Ради Європи надали свої рекомендації, які зводяться до того, що Україна мала б мати пропорційну систему з відкритими списками. Напевно, цим шляхом варто йти й записувати це в нову Конституцію для того, щоб не було необхідності міняти виборче законодавство щороку перед новими виборами", – сказав він.
При цьому Гросс підкреслив, що ПАРЄ вже вказувала на необхідність удосконалення виборчого законодавства, оскільки до чинного є багато претензій.
Як повідомлялсь, раніше голова моніторингового комітету ПАРЄ Андрес Еркель зазначав, що мажоритарна система виборів сприяє використанню адміністративного ресурсу й маніпуляцій.
Як писав Тиждень.uа, спостерігачі від ОБСЄ в попередньому звіті вказали на зловживання адмінресурсом на виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку. Також вони зазначили, що результати парламентських виборів в Україні можуть негативно вплинути на українсько-європейські стосунки.
Також спостерігач від ОБСЄ Віола фон Крамон напередодні заявила, що при складанні звіту про українські вибори міжнародні спостерігачі виходитимуть в першу чергу з того, що переважна більшість маніпуляцій відбулася ще перед 28 жовтня.
17 листопада 2011 року Верховна Рада ухвалила в цілому закон про вибори народних депутатів. Цьогорічні парламентскі вибори выдбулись за змішаною – пропорційно-мажоритарною системою.
Читайте також: Головні тренди виборчої кампанії