НОВИНИ

Спостерігач від ОБСЄ: більшість фальсифікацій відбулися до виборів

При складанні звіту про українські вибори міжнародні спостерігачі виходитимуть в першу чергу з того, що переважна більшість маніпуляцій відбулася ще перед 28 жовтня. Про це в інтерв’ю німецькому радіо Deutschlandfunk заявила німецький депутат, спостерігач від ОБСЄ, Віола фон Крамон.

«До великих помітних маніпуляцій не дійшло, але багато з них пройшло ще до виборів. Це дуже чітко було видно з попередніх доповідей різних спостерігачів. Було здійснено, скажімо так, традиційні маніпуляції відомі для усього пострадянського простору. Наприклад, звичайно ж формування виборчих комісій таким чином, що там зрештою виявилось дуже мало представників опозиції, або туди ввійшли люди з малих партій, які насправді до виборів не особливо причетні», - зазначила вона.

Втім в день проведення виборів спостерігач все ж стала свідком підозрілих подій.

«Ми зустріли автобуси зі студентами, молодиками, які біля восьмої години знову з’являлися біля виборчих комісій. Ми питали, що вони там роблять, а вони відповідали, що приїхали на екскурсію містом. У це важко повірити, і підраховуючи голоси після цього ми зіткнулися з цікавими випадками, коли наприклад, недійсні бюлетені більшістю голосів виборчої комісії вважалися дійсними, та приписувалися, наприклад, Партії регіонів. Були й інші історії, але загалом день виборів пройшов спокійніше, ніж очікувалося», - відмітила фон Крамон.

За її словами у будь-якому разі вже зараз можна казати про спотворення волі виборців.

«Усі спостерігачі заздалегідь виходили з того, що ці вибори навряд чи можуть стати вільними і справедливими. Репресії, спрямовані переважно проти опозиції, вже були масивними особливо в одномандатних округах. Так, в 44 з 80 округів було здійснено масові залякування, а почасти також завдання фізичної шкоди. Це вже було занадто, і я вважаю, що формування і ігри з представниками виборчих комісій вказують на те, що заздалегідь намагалися натиснути на ті важелі, на які можна тиснути. Саме тому Партія регіонів вчора змогла поводитись досить спокійно», - вважає німецький депутат. 

Як повідомляв Тиждень.uа, Микола Аазаров в моменти оголошення екзит-полів запевнив, що міжнародні спостерігачі не мають претензій до українських виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.