Напередодні візиту Януковича до Росії видання "Коммерсант-Украина" відзначило, що головною метою цього візиту може бути не газ, а непублічні домовленості.
Водночас прес-служба Кремля повідомила, що основну увагу в ході переговорів планувалось приділити, зокрема, обговоренню стану та перспектив розвитку економічних зв'язків в таких пріоритетних сферах, як енергетика, транспорт, космос, мирний атом, та розгляду таких важливих тем, як прогрес в переговорах по Азово-Керченському врегулюванню, питанні розширення договірно-правової бази перебування Чорноморського флоту Росії на території України.
Під час зустрічі Віктор Янукович сказав, що вважає за необхідне поглибити співпрацю з Митним союзом. "Ми вважаємо, що співпраця з Митним союзом буде приносити користь нашим товаровиробникам. Ми повинні глибину цих відносин збільшувати, це буде приносити економіці лише користь", – сказав Янукович.
Путін, своєю чергою, відзначив, що питання приєднання до Митного союзу – це суверенний вибір держави, проте нагадав про глибокого ступеня кооперації між Росією та Україною, а також про таку об'єднуючу сферу, як ринки збуту товарів.
В ході зустрічі президенти домовились про реадмісію та співпрацю в космічній галузі.
Після зустрічі Віктор Янукович заявив, що переговори з Росією про ціну на газ для України тривають.
Водночас Газпром заявив, що найближчим часом очікує від української сторони незалежної міжнародної оцінки її газотранспортної системи, яка має лягти в основу переговорів про створення консорціуму про розвиток газотранспортної системи країни.
Президент РФ Владімір Путін після переговорів заявив, що Росія розраховує, що після парламентських виборів в Україні курс на тісну взаємодію Москви та Києва отримає додатковий імпульс.
Також прес-секретар президента РФ заявив, що Путін та Янукович під час переговорів не зачіпали тему, пов'язану з опозиціонером Леонідом Развозжаєвим, якого звинувачують в організації масових заворушень, та який був затриманий у Києві на вихідних. З Україні він збирався виїхати до Євросоюзу, отримавши статус політичного біженця.
Водночас Генеральна прокуратура України заявила, що не отримувала офіційних звернень від російських правоохоронних органів або від якихось інших структур щодо розшуку чи затримання опозиціонера Леоніда Развозжаева.
Напередодні лідер "Лівого фронту" Сєргєй Удальцов в коментарі газеті "Коммерсант-Украина" висловив думку, що затримання активіста напередодні зустрічі президентів Віктора Януковича і Владіміра Путіна невипадкове. "Путін і Янукович планують обговорити ціну газових поставок в Україну, і видача опозиціонера може стати додатковим козирем у газових переговорах", – відзначив Удальцов.
Сьогодні ж Апеляційний господарський суд Києва призупинив провадження з розгляду апеляції про виплату Кабміном боргу корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) перед Міністерством оборони РФ у зв'язку з розслідуванням Службою безпеки України аналогічної кримінальної справи.
Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко називає це рішення суду абсурдним.
У Києві прихильники екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко влаштували акцію біля Генпрокуратури через відео з її палати – люди принесли великий транспарант із зображенням Гітлера, Сталіна, Лукашенка та Януковича із написом "Diсtator".
Нардеп та захисник Тимошенко Сергій Власенко повідомив, що екс-прем'єр-міністр припинила лікування з 17 жовтня через оприлюднення відео з її палати в Центральній клінічній лікарні Укрзалізниці Харкова.
У ЦВК пояснили, що Тимошенко може проголосувати як у лікарні, так і в колонії.
Голова Партії регіонів, прем'єр-міністр Микола Азаров порадив виборцям відповідально підходити до вибору кандидатів-мажоритарників, оскільки саме ці кандидати будуть представляти у Верховній Раді інтереси того чи іншого регіону. "Виберуть хорошого депутата, значить він буде добре відстоювати їхні інтереси. Виберуть базіку, значить він буде базікати і, відповідно до його базікання, буде розвиватися регіон. Тому не можна помилитися", – сказав Азаров.
З моніторингу жіночих організацій стало відомо, що в Україні у 55 мажоритарних виборчих округах серед кандидатів у народні депутати немає жодної жінки.
У КМДА повідомили, що у день виборів, 28 жовтня, у Києві на Хрещатику та майдані Незалежності відбуватимуться народні гуляння з нагоди відзначення 68-ї річниці визволення України від фашистських загарбників.
Український гідрометеорологічний центр прогнозує похолодання з 26 жовтня.
У Німеччині створили Об’єднання українських організацій