НОВИНИ

У Німеччині створили Об’єднання українських організацій

У Берліні відбулися установчі збори із заснування української крайової центральної репрезентації в Німеччині. Їх підготував організаційний комітет, створений на ініційованій Світовим конгресом українців (СКУ) зустрічі українських організацій, що пройшла в Мюнхені ще в квітні, повідомляє прес-служба СКУ.

Щоб засвідчити бажання своїх організацій об’єднатися для спільної діяльності, в столиці Німеччини зібралося близько 20 представників українських організацій та 10 гостей. Головуючим делегати обрали президента СКУ Евгена Чолія.

У ході дводенних зборів було одноголосно створено Об’єднання українських організацій у Німеччині (ОУОН), розроблено й затверджено його статут, включно з основними напрямками праці, та обрано управу, яку очолив Роман Рокицький.

Метою ОУОН є зокрема розвивати українсько-німецькі стосунки і відносини з Європейським Союзом у культурному, освітньому, науковому, спортивному, соціальному та благодійному напрямках, сприяти збереженню української національної ідентичності в Німеччині та розвиткові демократичних процесів в Україні і її євроінтеграції.

Нагадаємо, 18 травня Верховний суд Росії ліквідував загальноросійську громадську організацію "Об'єднання українців Росії".

Міністерство закордонних справ України заявило, що вважає це рішення упередженим, Росія назвала такі звинувачення безпідставними.

19 червня Об'єднання українців Росії оскаржило свою ліквідацію в Апеляційній колегії Верховного суду Росії. У серпні остання підтвердила законність рішення про ліквідацію Об'єднання українців Росії за порушення закону про громадські організації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.