У Москві продовжать суд над заступником начальника СІЗО, в якому утримувався Магнітський

16 Жовтня 2012, 01:26

2 жовтня в суді мати Магнітського заявила, що Кратов неодноразово відмовлявся відправити її сина на медичний огляд через виявлені у нього захворювання. Наталія Магнітська вважає, що відмова Кратова була навмисною.

"Він усвідомлював, що створює моєму синові тортурні умови", – сказала Магнітська.

Як очікується, сьогодні в суді має дати свідчення слідчий Олег Сільченко, який вів справу Магнітського і неодноразово клопотав про продовження терміну арешту загиблого.

Дмітрій Кратов, в свою чергу, провину не визнає, заявляючи, що в смерті юриста винні медики іншого СІЗО – "Матроська тішина", куди Магнітського перевели з "Бутирки", і де він помер у 2009 році.

Сєргєей Магністкій, консультант інвестиційного фонду Hermitage Capital Management помер у 2009 році в СІЗО в Москві.

У 2007 році він розпочав незалежне розслідування у справі згаданого фонду, який російська влада звинуватила у незаконному скуповуванні акцій стратегічних російських підприємств, включаючи "Газпром", "Сургутнефтегаз" и "Роснефть". Магнітского заарештували в листопаді 2008 року за звинуваченням у сприянні в ухиленні від податків в особливо великих розмірах.

Смерть Магнітского викликала бурхливу реакцію у міжнародних юридичних колах, серед політиків і громадських діячів багатьох країн, зокрема в Росії. За твердженням адвокатів, смерть юриста стала наслідком відмови адміністрації СІЗО надати підслідному необхідну медичну допомогу попри сотню скарг із цього приводу.

У квітні 2010 року американський сенатор Бенджамін Кардін ініціював скасування віз на в'їзд до США, виданих 60-м високопосадовцям російських правоохоронних органів. Цей перелік отримав назву "список Магнітського".

Конгрес США вже підготував два варіанти «закону Магнітского», що передбачає санкції проти російських чиновників, яких підозрюють у причетності до смерті юриста в СІЗО.

У липні Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі прийняла так звану «резолюцію Магнітского», в якій закликала країни Європи ввести санкції проти російських чиновників, причетних до смерті Магнітского.

У червні комітет з міжнародних відносин Сенату США одноголосно схвалив так званий «акт Магнітського».