У Харкові вшанували річницю УПА

14 Жовтня 2012, 20:39

У центрі міста поблизу пам’ятникаТарасу Шевченку пройшов мітинг, у якому взяли участь кількасот осіб, у тому числі й представників різних українських громадських та політичних організацій.

Від пам’ятника Шевченку активісти колоною рушили до Молодіжного парку. Опівдні тут відбулася панахида за воїнами УПА, яку провели священики Української православної церкви Київського патріархату і короткий спонтанний мітинг. Його учасники поклали квіти до каменя УПА і подякували міліції за забезпечення порядку.

Фото mediaport 

За словами організаторів, сьогодні планувалася традиційна хода центром міста від площі Конституції до Молодіжного парку, де біля пам’ятного знаку воякам УПА мав відбутися мітинг з нагоди 70-річчя Української повстанської армії.

 Як повідомив депутат Харківської облради  від партії «Батьківщина» Анатолій Сергієнко, напередодні Харківський окружний адміністративний суд за позовом Харківської міської ради заборонив проведення цих акцій. За його словами, «підстави некоректні – для забезпечення порядку та уникнення можливих сутичок у місті». Депутат зазначив, що у Харкові «цього дня вже 20 років проводять заходи до роковин УПА і відзначають козацьке свято і, за невеликим винятком, нічого не траплялося». Хоча, за його словами, «сьогодні містом роз’їжджає автобус з людьми прикметної статури – це, мабуть, і є ті самі наші «опоненти».

Також сьогодні у Чернігові з нагоди Дня українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці на Валу відбулася церемонія покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку та мітинг.

 У заходах взяли участь представники міської влади та громадських організацій, політичних партій, козацьких товариств. Всього понад сотня учасників. Примітно, що святкування відбулося без будь-якої партійної символіки, тільки з використанням державних прапорів

Як повідомлялось, 14 жовтня у Києві на честь 70-річчя УПА відбувся кількатисячний мітинг біля пам'ятника Тарасу Шевченку. Після мітингу прихильники ВО «Свобода» з партійними прапорами та червоно-чорними стягами рушили ходою по вулиці Володимирівській до Михайлівської площі, де наразі відбувається святковий концерт. Вимоги учасників маршу: повернути звання Героїв України Степану Бандері і Роману Шухевичу, визнати боротьбу ОУН-УПА національно-визвольною боротьбою Української нації та проголосити День створення УПА – державним святом. 

У Львові в Марші слави УПА  також взяли участь кілька тисяч людей.

Читайте також: 70-річчя УПА в Україні відсвяткують маршами та смолоскипною ходою

Позначки: