НОВИНИ

70-річчя УПА в Україні відсвяткують маршами та смолоскипною ходою

У день відзначення 70 річниці заснування Української повстанської армії в регіонах України і зокрема в столиці відбудуться святкові заходи.

У столиці сьогодні ВО "Свобода" проведе Марш боротьби, який розпочнеться о 14:00 біля пам'ятника Тарасу Шевченку. До маршу організатори проведуть віче, а опісля - святковий концерт.Вимоги учасників маршу: повернути звання Героїв України Степану Бандері і Роману Шухевичу, визнати боротьбу ОУН-УПА національно-визвольною боротьбою Української нації та проголосити День створення УПА - державним святом.

Націоналісти мають намір пройти Володимирською вулицею і провести концерт на Софійській площі. Заявку на проведення акції подали представники Всеукраїнського об'єднання "Свобода", попередньо оцінивши кількість учасників у 20 тис. людей.

Втім, святкувати день створення УПА будуть не тільки члени "Свободи". Так, вранці представники "Нашої України", Конгресу українських націоналістів і Української народної партії, що йдуть на вибори одним списком, проведуть мітинг біля Українського дому, а Комітет визволення політичних в'язнів влаштує благодійний концерт під стінами Лук'янівського СІЗО.

У міліції заявляли, що в центрі Києва чергуватимуть 3 тис. міліціонерів і 800 службовців внутрішніх військ.

Представники «лівих» сил також планують вийти на вулиці. Зокрема, КПУ та Прогресивна соціалістична партія Наталії Вітренко. 

Масштабні заходи до 70-ї річниці пам’яті героїв УПА відбудуться на Львівщині. У Львові з 12 до 14 у місті відбудеться Марш слави УПА (реконструкція пішого маршу УПА) за маршрутом: пл.Митна - пл.Галицька - пл.Міцкевича - пр-т Свободи - Оперний театр - пр-т Свободи - вул.Беринди - пл. Ринок. А з 15 до 16 години у лісопарку "Зубра" відбудеться театралізоване дійство - відтворення бою вояків УПА.

Крім цього, з 12 по 17 жовтня у Львові відбуватиметься фестиваль «Покрова», який організовують активісти львівських громадських організацій та рухів. 

У місті розпочався фестиваль повстанською співанкою на площі Ринок, а також біля пам’ятника Чорноволу пройшов вуличний квест на повстанську тематику «Маршрут №70: Шляхом сотні УПА». У понеділок, 15 жовтня, відбудеться українська вечірка у вишитих сорочках. А у вівторок, 16 жовтня, в рамках фестивалю відбудеться вечір-спомин «Не здатись! Хроніки вояка УПА» у музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Святкування 70-ї річниці від дня створення УПА завершиться мандрівкою на гору Магуру.

Крім цього, у Львові напередодні відкрили Музею визвольної боротьби на вул. Лисенка, 23 а.

У Рівному до ювілею приурочили конкурс військово-патріотичної пісні та строю, зокрема бойового гопака. Крім цього, організували конкурс «12 історій про УПА» - щомісяця невідомий художник додавав на спеціально створену інтернет-сторінку нову картину на тему визвольної боротьби, під якою користувачі писали вигадані й реальні історії на тему картини. 

На київському майдані Луцька з’явиться «живий» надпис «УПА – 70!». А ввечері молодь вшанує пам'ять героїв УПА смолоскипною ходою.

В Івано-Франківську 14 жовтня заплановано проведення урочистого віче і походу до могил борців за волю України за участю районних та міських організацій братства вояків ОУН-УПА Карпатського краю, а також театралізованого концерту та обласного фестивалю повстанської та стрілецької пісні ім. С.Галечко.

У Тернополі урочисті заходи, присвячені 70-ій річниці створення УПА, триватимуть з 12 до 26 жовтня. Розпочнуть урочистості зібранням громадськості у драмтеатрі ім. Т.Шевченка та смолоскипною ходою на честь героїв Української Повстанської Армії від пр. С.Бандери до Театрального майдану.

На Театральному майдані відбудеться фінал Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні «Байда», який розпочнеться о 14:00 14 жовтня.  Цього ж дня у парку "Топільче" проведуть козацькі забави.

У деяких регіонах України вже вшанували пам'ять героїв УПА. Так, у Дніпропетровську, в обласній бібліотеці для молоді, напередодні вшановували пам'ять героїв просвітницько-мистецьким святом «Під Святою Покровою». На зустріч, організовану обласним осередком Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги і юнацько-молодіжним національно-патріотичним клубом «Молода Січ» запросили колишніх членів УПА, активістів громадських організацій, творчу інтелігенцію.

Нагадаємо, УПА була створена 14 жовтня 1942 року за рішенням політичного проводу ОУН.