НОВИНИ

У Львові в Марші слави УПА взяли участь кілька тисяч людей

Кілька тисяч людей взяли участь у Марші слави до 70-ї річниці з дня створення УПА, який 14 жовтня пройшов центральними вулицями Львова.

Учасники маршу зібралися на площі Митній і пройшли площею Міцкевича, проспектом Свободи до оперного театру, а потім повернулися на площу Ринок.

На чолі колони йшли ветерани УПА з букетами квітів. За ними - кілька десятків членів скаутської організації "Пласт", які несли портрети командирів УПА - вихідців з "Пласту".

Далі в уніформах УПА та зі зброєю в руках марширували члени громадської організації "Пам'ять", яка займається пошуком поховань часів Другої світової війни, а також бере участь у різних історичних реконструкціях.

На площі Ринок відбулося урочисте посмертне нагородження 22 командирів УПА нагородою "Пласту" - "Залізний хрест".

Керівник крайового братства вояків ОУН-УПА Олександр Гуменюк після нагородження сказав, що 70-років тому виникла Українська повстанська армія, яку вважають найбільшою партизанською армією в світі.

"У нас не було ні держави, ні бази, ми весь цей час утримувалися завдяки народній підтримці, тому цю армію можна назвати народною. Адже ми 10 років вели важку боротьбу з окупантами тільки завдяки народній підтримці", - сказав Гуменюк.

Після урочистої частини на площі Ринок влаштували обід для ветеранів і всіх учасників маршу. Поблизу статуї грецької богині Діани була організована польова кухня, де кожний міг скуштувати солдатської каші.

Як повідомлялось, у Києві на честь 70-річчя УПА відбувся кількатисячний мітинг біля пам'ятника Тарасу Шевченку. Після мітингу прихильники ВО «Свобода» з партійними прапорами та червоно-чорними стягами рушили ходою по вулиці Володимирівській до Михайлівської площі, де наразі відбувається святковий концерт. Нагадаємо, вимоги учасників маршу: повернути звання Героїв України Степану Бандері і Роману Шухевичу, визнати боротьбу ОУН-УПА національно-визвольною боротьбою Української нації та проголосити День створення УПА - державним святом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.