За відповідне рішення у вівторок, 2 жовтня,проголосували 257 депутатів.
Омбудсмен отримав право без попереднього повідомлення про час і мету, а також без обмеження кількості регулярних відвідувань відвідувати місця примусового утримання за рішенням суду, ізолятори тимчасового тримання, кімнати для затриманих в чергових частинах міліції, пункти тимчасового перебування іноземців, приймальники-розподільники для дітей, спеціальні виховні заклади, центри медико-соціальної реабілітації дітей, військові частини, гауптвахти, дисциплінарні батальйони, дитячі будинки всіх типів, психоневрологічні інтернати та будинки пристарілих.
Уповноважений має право опитувати осіб, які там утримуються,для отримання інформації про умови утримання. Таке опитування має проводитися без присутності третіх осіб і в умовах, що виключають прослуховування розмови.
Крім того, омбудсмен може вносити пропозиції щодо зміни законодавства у сфері захисту прав і свобод людини, а також пропозиції щодо запобігання катуванням та іншим жорстоким видам покарань.
Нагадаємо, 15 травня цього року Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну терміново реформувати правову систему, щоб забезпечити викорінення практики катувань осіб, які утримуються під вартою.