Події 2 жовтня: скасування “наклепу”, опозиціонери відвідали Тимошенко, результати виборів у Грузії

3 Жовтня 2012, 00:48

2 вересня Верховна Рада України прийняла проект постанови про скасування рішення Верховної Ради щодо прийняття в першому читанні проекту закону про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини. «За» проголосували 349 народних депутатів. Скасування законопроекту підтримали 174 депутатів від Партії регіонів, 56 – БЮТ-Батьківщина, 45 – НУНС, 23 – КПУ, 20 – Народної партії, 18 – Реформи заради майбутнього і 13 позафракційних депутатів.

Після голосування генеральний секретар Ради Європи Торнбйорн Ягланд заявив, що у Раді Європи задоволені рішенням Верховної Ради скасувати законопроект про наклеп.

Сам же автор проекту закону про криміналізацію наклепу, народний депутат від фракції Партії регіонів Віталій Журавський подякував журналістам і народним депутатам, які підтримали його постанову про скасування цього законопроекту.

Водночас, у коментарі журналістам депутат від ПР Олена Бондаренко повідомила – Партія регіонів не гарантує, що не повернеться до голосування за закон про наклеп після виборів.

Згодом перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань регламенту і депутатської етики Сергій Сас заявив, що законопроект про наклеп не був скасований. За словами депутата документ перебуває в базі законопроектів та у будь-який момент може бути ухвалений.

Ці слова спростував представник "регіоналів", голова Комітету ВР з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України Володимир Макеєнко. Він заявив, що після підписання сьогоднішнього проекту постанови головою ВР Володимиром Литвином повернутися до голосування закону про "наклеп" буде неможливо повернутися.

Цього ж дня Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект про Єдиний державний демографічний реєстр. Цей документ передбачає введення для українців електронних паспортів.

Також у вівторок парламент відмовився продовжити мараторій на продаж земель сільськогосподарського призначення й дозволив ноземним громадянам та підприємствам з іноземним капіталом купувати українську землю несільськогосподарського призначення.

У вівторок 2 вересня лідери опозиції провели зустріч з екс-прем'єром Юлією Тимошенко.Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов, Григорій Немиря та Сергій Пашинський провели із Тимошенко 4 години. За словами Турчинова, керівництво Качанівської колонії хотіло скоротити час побачення до 1,5 годин, однак це їм не вдалося.

Також опозиціонери повідомили, що під час своєї зустрічі вони обговорили з Тимошенко фініш виборчої кампанії та внутрішньопартійні і політичні питання.

Та в Грузії 2 жовтня завершували підрахунок голосів виборців. Так, за інформацією на 23 годину, ЦВК країни порахувала 94% голосів виборців. У перегонах лідирує "Грузинська мрія" із 55,08% голосів, слідом – пропрезидентський "​​Єдиний Національний рух" – 40,14%. У християн-демократів – 2,04%, Лейбористської партії – 1,25%. Решта партій набрали менше одного відсотка голосів, повідомляє Центральна виборча комісія Грузії. До парламенту проходять партії, що подолали 5-відсотковий бар'єр.

Цього ж дня президент Грузії Міхаіл Саакашвілі оголосив про перехід своєї політичної сили в опозицію. Натомість лідер "Грузинської мрії", мільярдер Бідзіна Іванішвілі, закликав Саакашвілі подати у відставку.

Також у вівторок міжнародні спостерігачі від ОБСЄ, ПАРЄ, Європарламенту і НАТО сьогодні поширили спільну заяву, в якій йдеться про те, що Грузія зробила важливий крок на шляху проведення демократичних виборів, однак «ряд ключових питань ще належить вирішити».

Світові ЗМІ, у свою чергу, зауважили, що вибори в Грузії можуть стати першим мирним переходом влади в країні після розвалу СРСР.

Позначки: