НОВИНИ

Лідер грузинської опозиції закликає Саакашвілі піти у відставку

У Грузії лідер опозиційної коаліції «Грузинська мрія», що перемогла, за попередніми даними, на понеділкових парламентських виборах, закликав президента Міхаіла Саакашвілі подати у відставку.

Бідзіна Іванішвілі заявив, що президент Саакашвілі зробив багато помилок, і тому він мав би піти у відставку, щоб в країні могли відбутися нові президентські вибори.

Раніше у вівторок сам Саакашвілі визнав поразку на виборах, зазначивши, що його партія «Єдиний національний рух» переходить в опозицію. Як зазначають журналісти, Саакашвілі також дав зрозуміти, що має намір запропонувати лідерові «Грузинської мрії» Іванішвілі посаду прем’єр-міністра.

Міжнародні спостерігачі від ОБСЄ, ПАРЄ, Європарламенту і НАТО поширили спільну заяву, в якій йдеться про те, що Грузія зробила важливий крок на шляху проведення вільних виборів, однак, «низку ключових питань ще належить вирішити».

Як відомо, політична сила, яка отримає більшість місць в парламенті, після президентських виборів 2013 року, фактично, отримає всю повноту влади. Тоді набуде чинності нова редакція Конституції, і Грузія з президентської республіки трансформується в парламентську.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.