"Успіх будь-яких міжнародних зусиль в Сирії вимагає, додатково до зобов'язань сирійського уряду, зобов'язань держав, що підтримують збройні групи в моїй країні", – сказав Муаллем.
Зокрема, він згадав такі країни як Туреччина, Саудівська Аравія, Катар і Лівія, які Сирія звинувачує в постачанні озброєння, фінансуванні, підготовці і приховуванні "терористичних груп".
"Я запрошую національну опозицію працювати разом, щоб припинити проливати сирійську кров, і сісти за стіл переговорів", – підкреслив Муаллем.
Міністр закликав, по-перше, "усі сторони і політичні групи, всередині і за межами Сирії, до конструктивного діалогу". При цьому, за словами Муаллема, "двері Сирії, як і її серце, повинні бути відкриті для кожного, хто прагне до конструктивності та діалогу".
"Для цього, я закликаю всі країни, представлені в Генасамблеї чинити тиск для припинення насильства в моїй країні через припинення поставок озброєнь, фінансування, підготовки та надання притулку терористичним групам", – сказав Муаллем.
По-друге, за словами сирійського міністра, результатом національного діалогу після досягнення згоди всіма сторонами буде вироблення "майбутнього шляху" країни шляхом побудови більш "плюралістичного і демократичного" держави.
При цьому Муаллем висловив підтримку спецпредставнику ООН і Ліги арабських держав у Сирії Лахдар Браха, який приступив до своїх обов'язків 1 вересня.
Як повідомляє ООН, у понеділок Валід Муаллем також зустрівся з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном, який звернув увагу міністра на масові вбивства, руйнування і порушення прав людини з боку сирійського уряду.
"Він (Пан Гі Мун) підкреслив, що це сирійський народ піддається вбивствам щодня, і закликав уряд Сирії показати співчуття щодо власного народу", – зазначає прес-служба ООН.
В той же час Пан Гі Мун перед відкриттям конференції з нагоди 15-ї річниці Конвенції про хімічну зброю вкотре заявив, що закликав Сирію гарантувати безпеку запасів хімічної зброї і запобігти їх застосуванню.
"Використання такого озброєння буде злочином з жахливими наслідками", – заявив Пан Гі Мун .
Як нагадав Генсек ООН, до конвенції приєдналися 188 держав, знищено вже три чверті світових запасів хімічних боєприпасів. Однак вісім держав, у тому числі Сирія, поки не підписали конвенцію, і побоювання зберігаються.
"Я висловив глибоку стурбованість з приводу заяв, зроблених представниками сирійського уряду про існування хімічних озброєнь і їх можливе застосування. Я особисто передав це президенту Башару Асаду в письмовій формі кілька тижнів тому", – повідомив Пан Гі Мун.
Нагадаємо, військовий конфлікт в Сирії не припиняється з березня 2011 року, в результаті якого, згідно з даними ООН, загинули понад 20 тисяч людей.